Bikše «Tour de Ski» distanču slēpošanas seriālā finišē pēdējais skiatlonā

Latvijas distanču slēpotājs Indulis Bikše Pasaules kausa izcīņas «Tour de Ski» sacensību sērijas turpinājumā otrdien Vācijā ieguva 58.vietu un palika aiz visiem finišējušajiem sāncenšiem 20 km skiatlonā, kur dalībnieki veica pa 10 km klasiskajā stilā un brīvajā stilā. Madonietim arvien izdevās nodrošināt tiesības startēt seriāla nākamajos posmos.

Trešo uzvaru pēc kārtas izcīnīja krievs Sergejs Ustjugovs ar finišu pēc 48 minūtēm un 40,4 sekundēm. Laureātu trijniekā Obersdorfā iekļuva arī norvēģis Martins Jonsruds Sundbijs, kurš atpalika 0,6 sekundes, un Šveices slēpotājs Dario Kolonja, kuru no uzvarētāja šķīra viena sekunde.

Bikše uzvarētājam zaudēja piecas minūtes un 9,3 sekundes.

Pēc trim sacīkstēm "Tour de Ski" kopvērtējumā 21 gadu vecais Bikše ir pēdējais 58.vietā 10 minūtes aiz līdera Ustjugova.

Sacensību sērija Obersdorfā turpināsies trešdien ar 15 km iedzīšanu brīvajā stilā. Pēc vēl vienas brīvdienas tūres noslēgumā Itālijā būs trīs sacensību dienas pēc kārtas – 10 km brīvajā stilā, 15 km klasika ar masu startu, kā arī pēdējais deviņu kilometru posms ar pēdējiem trim kilometriem kalnu slēpošanas trasē pret kalnu.

Bikšem galvenais mērķis ir noturēšanās smagajā sacīkšu seriālā pēc iespējas ilgāk, nezaudējot labākajiem virs noteiktā laika limita (15% intervāla starta distancēs un 20% sprintā), kā arī neļaujot sevi apdzīt par apli kopējā jeb masu starta distancēs.

Jau vēstīts, ka pirmajās divās sacīkstēs gadumijā Bikše Šveicē ieguva 77.vietu sprintā un ierindojās 73.vietā 10 kilometru distancē ar kopēju startu klasiskajā stilā. Arī sprintā un 10 kilometru distancē uzvarēja Ustjugovs.