Treneri ieinteresēti Latvijas jaunatnes pludmales volejbola reitinga izveidošanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Vairāki augstākā līmeņa treneri Latvijā ir ieinteresēti, lai tiktu uzturēts jauniešu pludmales volejbola reitings, kas palīdzētu jaunajiem sportistiem apjaust savu varēšanu un motivētu turpmākiem sasniegumiem. Reitingu par nepieciešamu uzskata gan bijusī profesionālā pludmales volejbola spēlētāja Inguna Minusa, gan pieredzējušais treneris Aigars Birzulis un sporta menedžeris Andris Krūmiņš, lsm.lv informēja reitinga izveidošanas iniciatori.

Par vienota pludmales volejbola klubu jauniešu reitinga izveidi vienojās pludmales volejbola treneris Pēteris Plūme, kurš darbojas pludmales sporta centrā “Brazīlija” un “Beach Box” jauniešu pludmales volejbola kluba “Beach Box gepardi” izveidotājs, profesionālais pludmales volejbola spēlētājs Rihards Finsters. Reitingu veido Pētera Plūmes volejbola kluba turnīri un “Beach Box” jauniešu pludmales volejbola kluba rīkotās "Finstar Series" jauniešu pludmales volejbola līgas sacensībās. Sezonas beigās plāno apbalvot labākos jauniešu duetus.

Birzulis ir viens no Latvijā pieredzējušākajiem pludmales volejbola treneriem, kurš darbojies ar valstī spēcīgākajiem sportistiem. Viņš uzsvēra, ka visām ieinteresētajām pusēm ir jāvienojas par reitinga veidošanas principiem, lai tie nebūtu "kaktu projekti", bet visiem pieejami un saprotami. Pēc Birzuļa domām, reitinga izstrādāšana būtu vistiešākais Latvijas Volejbola federācijas (LVF) pludmales volejbola komisijas darbs, bet cits jautājums jau būtu, kurš rangu tabulu uzturētu.

“Reitings kā sevis [sportista] pozicionēšana ir ļoti laba lieta, bet tam jābūt kā vienotam mehānismam kādā konkrētā sacensību projektā," sacīja Birzulis. "Piemēram, reitings dod iespēju iegūt tiesības startēt atlases sacensībās vai U-19 līderiem iespēju startēt par velti pieaugušo Latvijas [čempionāta] posmos."

Neformāls savām iekšējām vajadzībām radīts klubu reitings tāds var arī palikt, bet to nevar uzskatīt par objektīvu valsts līmenī, paskaidroja Birzulis. Viņš sagaida, ka Latvijā būtu vienotas jaunatnes aktivitātes un reitings atsevišķās vecuma grupās.

Savukārt Inguna Minusa, kura ir arī Minusas volejbola skolas dibinātāja un vadītāja, nešaubās, ka katrs aktīvs bērns un jaunietis vēlas redzēt savu aktivitāšu novērtējumu. "Kādam pietiek ar vecāku uzslavu, kādam ar vienaudžu novērtēšanu, kādam ar to, ka pēc aktivitātēm jūtas labi, bet ir jaunieši, kuriem ir ļoti svarīgi salīdzināt savu izaugsmi ar citiem, jo tas dod papildus stimulu kļūt vēl labākam," sacīja Minusa.

Sacensības ir viens līdzeklis, kā novērtēt jaunieša izaugsmi, bet ar vienām sacensībām nepietiek - ir jābūt regularitātei, paskaidroja Minusa. Reitinga sistēmu viņa uzskata par nepieciešamu, lai uz rezultātu orientētu sportistu motivētu mērķtiecīgāk darboties.

"Nokļūstot pirmo reizi “reitingos”, tas ir kā atskaites punkts izaugsmei. Atliek tikai jautājums, kādai ir jābūt reitinga sistēmai, vai vērtēt komandas vai individuālo startu. Jāsaprot, ko vēlamies iegūt, novērtēt,” izklāstīja trenere.

Pludmales volejbola akadēmijas vadītājs un sporta menedžeris Krūmiņš sagaida, ka agrāk vai vēlāk būs apvienots kopējais reitings, jo visas iesaistītās puses strādā sporta attīstībai. Iekštelpu halles Rīgā ir svarīgi pludmales volejbola centri sporta veida ilgtermiņa attīstībai, un ziemas periodā piesaista dalībniekus arī bērnus no Smiltenes, Tukuma un citām pilsētām, kur ikdienā nodarbojas ar klasisko volejbolu. Tieši province dod lielāko pienesumu Latvijas volejbolā, taču labākie visbeidzot tik un tā nonāk galvaspilsētā.

Reitingu Krūmiņš uzskata par labu veidu, lai apzinātu izlases kandidātus, ja rangu saraksti tiks vispārēji atzīti un centralizēti uzturēti, kā arī tas būs LVF akceptēts risinājums. Savukārt vecākajās grupās jauniešu reitings varētu atvieglot viņiem ieiešanu pašmāju lielā sporta apritē, ja vien tiktu akceptēti attiecīgi nosacījumi. Pašlaik jaunieši ar nulle punktiem reitingā sacensību kvalifikācijā uzreiz nonāk pret spēcīgākajiem pretiniekiem un bez ierunām zaudē. Savukārt reitinga ieviešana palīdzētu jauniešiem turnīros tikties ar spēju ziņā līdzīgākiem pieaugušo pāriem.

Krūmiņš sagaida, ka speciālisti, turnīru rīkotāji un treneri kopīgi izspriedīs optimālo jauniešu reitinga svaru pieaugušo sacensību kontekstā, lai tas būtu objektīvi un pamatoti. Viņš ir pārliecināts, ka jādomā par vienotu un uz skaidriem pamatiem izveidotu reitingu jauniešiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti