Samoilovs/Šmēdiņš ar zaudējumu ceturtdaļfinālā noslēdz «Grand Slam» pēdējo posmu

Latvijas pludmales volejbola līderi Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš piektdien Brazīlijā ar divām uzvarām sāka sezonas pēdējā "Grand Slam" posma izslēgšanas turnīru, taču ceturtdaļfinālā zaudēja un sacensības noslēdza dalītā 5.vietā, liecina rīkotāju informācija.

Cīņā par vietu pusfinālā Samoilovs/Šmēdiņš ilgā trīs setu cīņā ar 1:2 (18:21, 22:20, 13:15) piekāpās poļiem Bartošam Losjakam/Piotram Kantoram, kuri turnīrā izlikti ar 16. numuru. Turnīrā Sanpaulu Samoilovs/Šmēdiņš nopelnīja 480 reitinga punktu un 17 000 dolāru naudas balvu.

Izslēgšanas turnīru ar ceturto numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš sāka no pirmās kārtas, kur trīs setos ar 2:1 (21:17, 19:21, 15:9) pārspēja Austrijas duetu Klemensu Dopleru/Aleksandru Horstu, bet ar uzvaru nākamajā spēlē 2:0 (21:17, 21:19) pār galvenajiem favorītiem mājiniekiem Alisonu Čeruti/Brunu Šmitu sasniedza ceturtdaļfinālu.

Jau vēstīts, ka turnīrā vienīgais Latvijas pāris grupas kārtā zaudēja Brazīlijas duetam Gustavo Karvaljaešam/Alisonam Frančioni (0:2), bet pārspēja amerikāņus Viljamu Montgomeriju/Stafordu Sliku (2:0) un Nīderlandes pāri Kristiānu Varenhorstu/Reinderu Numerdoru (2:0). Grupā Samoilovs/Šmēdiņš ieguva trešo vietu, tādēļ izslēgšanas spēles sāka no pirmās kārtas.

Grupu uzvarētāji uzreiz tika izslēgšanas otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā, bet komandas, kas grupā nepalika pēdējās, cīņu turpināja izslēgšanas pirmajā kārtā. Samoilovam/Šmēdiņam uzreiz bija garantēta dalība pamatsacensībās, savukārt citi Latvijas pāri Brazīlijā nestartēja.

Sezonas pēdējā "Grand Slam" sērijas posmā vīriešu un sieviešu konkurencē sadalīs 800 000 dolāru balvu fondu.