4. studija

Ziemassvētku tirdziņi: Rīgā, Vācijā un Austrijā

4. studija

Gada notikums: Islandes sniegājos vienatnē pavadīta ziema

Kam gardāks: mājas cepetis pret veikala cepešiem!

Īstās latvju saimnieces Ilzes «cepetis ar dvēseli» pārspēj veikalā pirktos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Lai gan tautasdziesmās par Ziemassvētkiem tiek piesaukts cūkas šņukuriņš, mūsdienās svētki nav iedomājami bez kārtīga cepeša

Īstā latvju saimniece Ilze Briede ne reizi vien pati ir gatavojusi cepešus un savu recepti neslēpj arī raidījumam "4. studija". Taču, kā pati saka, ir kritusi arī kārdinājumā un iegādājusies cepešus lielveikalā. Viņa gan saka, ka ar lielveikala cepešiem nav laba pieredze. "Nekas tur labs nesanāca. Vairāk es neesmu tā darījusi. Man jau liekas, ka pašu gatavots ir tomēr garšīgāks," saka Ilze.

Arī raidījuma 4.studijas nopirktos cepešus viņa vērtē atturīgi. Vienam esot mazliet atbaidoša krāsa. "Nu, tad jau redzēs. Kā saka, pirms neesi pārlecis, nesaki "hop!". Tāpēc es neko neteikšu, jo ej nu sazin, varbūt viņi [lielveikala cepeši] man izgriež pogas ārā," norāda Ilze.

Viņa pati gatavos karbonādes cepeti medus glazūrā.

"Es apzināti šodien neņēmu mājas gaļu līdzi. Iegāju veikalā un nopirku kakla karbonādi, lai būtu godīgi [jo abi pārējie cepeši arī pirkti veikalā]," saka Ilze.

Vispirms Ilze kakla karbonādes gatavošanā apcep ķiplokus un tad liek cepeti uz pannas apbrūnināties. Pēc tam pievieno sāli, sinepes, garšaugus, un cepetis tiek likts krāsnī.

Visus trīs cepešus novērtē divi šefpavāri: Māris Jansons un Andris Rūmītis. Viņi visaugstāk novērtēja tieši Ilzes pašas gatavoto cepeti, liekot tam atzīmi 7 un 8,5.

Par pārējiem viņi nav tik augstās domās - otram cepetim novērtējums ir vien 6,85 un pieci, savukārt trešajam - četri un pieci. Kā norāda Rūmītis: "Es to nesauktu par cepeti. Es to sauktu vienkārši par gaļas gabalu. Ja tu esi diezgan lielā badā, tad tādu var ēst."

Abi pavāri par labāko cepeti atzīst tieši Ilzes gatavoto.

"Neviena saimniece jau nav perfekta, bet tur tiešām viņš bija sulīgs, mīksts. Apkārt bija izteikts aromāts, bija piestrādāts... Ir ķiploki. Cepetis ar dvēseli," Ilzi uzteic Jansons.

Viņš norāda, ka Ziemassvētkos vispār nevajag aizrauties ar eksperimentēšanu ēdiena gatavošanā. Ar eksperimentiem var nodarboties ikdienā, jo neveiksmīga izmēģinājuma gadījumā Ziemassvētku ēdiens var neizdoties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti