Vieglatlēts Eriņš kļūst par seškārtēju Latvijas čempionu daudzcīņā telpās

Edgars Eriņš uzvarēja Rīgā aizvadītajā Latvijas čempionātā daudzcīņā telpās un kļuva par seškārtēju titula ieguvēju, pirmdien informēja Latvijas Vieglatlētikas savienība.

Septiņcīņā vīriešiem Eriņš summā iekrāja 5284 punktus. Vīriešu konkurencē startēja arī praktiski spēcīgākais pašmāju juniors Krišjānis Beļaunieks, kurš ar teicamu personisko rekordu – 5142 punktiem - ieguva otro vietu. Viņa rezultāts 60 metru barjerskrējienā – 8,48 sekundes - ir šosezon labākais Latvijā. Beļaunieks iepriekš divkārt bija Latvijas čempions septiņcīņā jauniešiem, bet pērn arī junioriem.

Latvijas rekords septiņcīņā junioriem kopš 2011.gada pieder Reinim Krēgeram – 5408 punkti.

Savukārt sievietēm un vienlaicīgi arī juniorēm Latvijas čempiones titulu nodrošināja Kristiāna Zacmane ar 3565 punktiem. Viņa 2013.gadā bija čempione meitenēm, bet pērn – jaunietēm. Daudzkārtējā Latvijas čempione daudzcīņā Ilona Dramačonoka daudzsološi sāka ar šosezon labāko rezultātu 60 metru barjerskrējienā (8,86), bet pēc augstlēkšanas izstājās.

Junioriem par Latvijas čempionu kļuva Reno Apinis ar 4768 punktiem, pie tam pirmo reizi veicot par septiņiem metriem tālāku lēcienu (7,15 metri).

Pērn par Latvijas čempionu daudzcīņā zēniem kļuvušais Oļegs Kozjakovs, kuram pēc dažām dienām paliks 16 gadi, pārliecinoši uzvarēja septiņcīņā jauniešiem ar 4974 punktiem. Jaunietēm tikpat pārliecinoša uzvara Kristīnei Blaževičai (3620 punkti).

Zēnu un meiteņu (U-16) vecuma grupā pirmo reizi Latvijas čempionu zelta medaļas pieccīņā Uvim Pošeikam (2782) un Darjai Sopovai (2995).

Savukārt soļošanā Agnese Pastare jau devīto reizi pēc kārtas uzvarēja 3000 metros telpās ar rezultātu 13 minūtes un 41,29 sekundes. Latvijas čempiones zelta medaļu kolekcijā Pastarei nu jau ir 23 augstākā kaluma godalgas.

Vīriešiem čempiona titulu 5000 metru soļojumā izcīnīja Ruslans Smolonskis (21:23,36). Junioriem čempionu laurus ieguva Jānis Zeļģis 5000 metros (26:48,42) un Anastasija Mošarenoka 3000 metru distancē (18:04,19).

Nedēļās nogalē Rīgas sporta manēžā piecās vecuma grupās tika noskaidroti laureāti 18 disciplīnās daudzcīņā un soļošanā.