Šķēpmetēja Ozoliņa izcīna 7.vietu pasaules čempionāta izskaņā

Sinta Ozoliņa izcīnīja 7.vietu šķēpmešanā pasaules čempionātā, kas vēlāk svētdien noslēgsies Ķīnas galvaspilsētā Pekinā, liecina rīkotāju informācija. Ozoliņa finālā bija vienīgā Latvijas šķēpmetēja, jo valsts rekordiste Madara Palameika iepriekš netika tālāk par kvalifikāciju.

Ozoliņas veiksmīgākajā metienā viņas mestais šķēps aizlidoja 62,20 metrus. Labākais Latvijas sportistei bija pirmais mēģinājums, savukārt pasaules čempiones titulu pēdējā metienā nodrošināja vāciete Katrina Molitore ar rezultātu 67,69 metri. 31 gadu vecā Molitore pirmoreiz karjerā uzvarēja visaugstākā līmeņa sacensībās.

Laureātu trijniekā iekļuva arī mājiniece Huihuja Ļju ar 66,13 metriem un dienvidafrikāniete Sunete Viljoena, kam izdevās 65,79 metrus tāls metiens. Divkārtējā olimpiskā čempione čehiete Barbora Špotākova ar 60,08 metriem palika 9.vietā.

Ozoliņa pēc trim pirmajām metienu sērijām ierindojās 7.vietā. Otrajā metienā Ozoliņa sasniedza 60,56 metrus, bet trešais mēģinājums netika ieskaitīts. Sacensības turpināja astoņas labākās, un Ozoliņas rezultāti atlikušajos trijos metienos bija 58,88 metri un vēl divi neieskaitīti mēģinājumi.

Kvalifikācijā Ozoliņa piektdien ar rezultātu 62,81 metrs ierindojās 11.vietā, savukārt Palameika sasniedza 62,17 metrus un no iekļūšanas finālistu ducī viņu šķīra četri centimetri. Abas Latvijas šķēpmetējas ir izpildījušas kvalifikācijas normatīvu startam Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, jo sasniedza 62 metrus.

Jau vēstīts, ka svētdien startēja arī maratonskrējēja Anita Kažemāka, kura garākajā klasiskajā distancē ierindojās 39.vietā. Vienīgo medaļu Latvijai, kas Pekinā bija pārstāvēta ar deviņiem sportistiem, ieguva Laura Ikauniece-Admidiņa septiņcīņā.