Diskvalifikāciju par dopingu paredz arī Krievijas olimpiskajai čempionei kavēkļu skrējienā

Olimpiskā čempione 3000 metru kavēkļu skrējienā Jūlija Zaripova varētu papildināt par dopingu sodīto Krievijas vieglatlētu sarakstu un pēc nedēļas sagaidāma viņas diskvalifikācija, piektdien savā interneta vietnē vēstīja Krievijas avīze "Sport Ekspress".

Zaripovas bioloģiskajā pasē fiksētie rādītāji liecina par vieglatlētes dopinga pārkāpumu. Zaripova olimpisko zelta medaļu izcīnīja 2012.gadā Londonā, kā arī 2011.gadā kļuva par pasaules čempioni un 2010.gadā palika nepārspēta Eiropas meistarsacīkstēs.

Pērn jūlijā Zaripova uzvarēja pasaules Universiādē Kazaņā, bet pirms pasaules čempionāta Maskavā tika paziņots, ka 28 gadus vecā skrējēja savainojuma dēļ nestartēs. Kopš tā laika Zaripova sacensībās nav piedalījusies.

Šonedēļ par dopinga pārkāpumiem Krievijas Antidopinga aģentūra (RUSADA) pēc bioloģisko pasu rādītājiem diskvalificēja piecus Krievijas soļotājus - olimpiskos čempionus Olgu Kaņiskinu, Sergeju Kirdjapkinu un Valēriju Borčinu, kā arī pasaules čempionu Sergeju Bakuļinu un sudraba laureātu Vladimiru Kanaikinu. Taču RUSADA rezultātus anulēja tikai noteiktos laikaposmos, kas sodītajiem sportistiem ļāva saglabāt olimpiskās medaļas.

Savukārt Krievijas Vieglatlētikas federācijas (KVF) prezidents Valentīns Balahņičevs piektdien teica, ka KVF nākamnedēļ iesniegs prasību pret Vācijas televīzijā ARD rādītās filmas autoriem. Dokumentālajā filmā dopinga lietošanu Krievijas vieglatlētikā raksturoja kā vispārpieņemtu praksi