Video: Lapsu kucēni Igaunijas zvēraudzētavā aug nedabīgā vidē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Igaunijas plašsaziņas līdzekļos publicēti slepeni filmēts video no Karjakila ciemata zvēraudzētavas, kas ir lielākā kažokzvēru ferma Baltijas valstīs. Šis 2014.gada vasarā un rudenī uzņemtais videomateriāls bija nonācis Igaunijas dzīvnieku aizsardzības organizācijas “Loomade Nimel” ("Dzīvnieku vārdā") rīcībā. Video ir redzami lapsu kucēni tieši pēc viņu nošķiršanas no mātes un pirms dzīvnieku nogalināšanas sezonas, tādējādi dokumentējot intensīvās zvēraudzēšanas realitāti. 

"Skatīties uz lapsu kucēniem ir tiešām sirdi plosoši. Neizbēgami ir jādomā, kāpēc viņi tiek nošķirti no mātes un kāpēc viņiem jāaug sprostos?" saka “Loomade Nimel” pārstāve Anita Jirsone.

"Viņi ne tikai pavada visu dzīvi sugai nedabīgā vidē, bet arī tiek nogalināti jau agrā vecumā. Kažokādas cilvēkiem nekādā mērā nav nepieciešamas. Tā ir nevajadzīga luksusa prece, mēs uzskatām, ka dzīvnieku audzēšana un nogalināšana kažokādu dēļ ir nepieņemama, un, pieļaujot zvēraudzēšanu, tiek klaji ignorētas dzīvnieku intereses."

Pirmoreiz videomateriāli no Karjakilas zvēraudzētavas tika publiskoti pagājušajā gadā. Tajos pārsvarā bija dokumentēti smagi ievainoti dzīvnieki un vērsta uzmanība uz to, ka zvēraudzētavā bez licences tiek audzētas ūdeles un jenotsuņi, un netiek ievēroti vides aizsardzības likumi.

Piektdien, 21. novembrī organizācija “Loomade Nimel” pie Igaunijas parlamenta organizē demonstrāciju, paužot atbalstu zvēraudzēšanas aizliegumam, informē Latvijas organizācija "Dzīvnieku brīvība". Šajā pašā dienā dzīvnieku aizsardzības organizācija “Loomus” Igaunijas parlamentā iesniegs pilsoņu iniciatīvu par zvēraudzēšanas aizliegumu, kas parlamentam būs jāizskata trīs mēnešu laikā.

“Loomade Nimel” iestājas par zvēraudzēšanas aizliegumu ētisku iemeslu dēļ. Vairak nekā 10 000 Igaunijas iedzīvotāju ir parakstījuši pilsoņu iniciatīvu par zvēraudzēšanas aizliegumu. Saskaņā ar nesen veiktu sabiedrisko aptauju lielākā daļa igauņu (59%) neatbalsta savvaļas dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti