Vīnes lidostā čemodānā uziet 80 reptiļus – arī hameleonus, melno mambu un kobru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Cilvēku vēlme iegūt mājas mīluļus, ko nepiedāvā zooveikali, arvien stimulē eksotisku dzīvnieku kontrabandu. Tā var būt visnotaļ rentabla nodarbe. Šonedēļ Vīnes lidostā aizturētas kāds Čehijas pilsonis, kura bagāžā bija 80 dažādi rāpuļi ar kopējo vērtību vairāki desmiti tūkstoši eiro.

Čehijas pilsonis, kas no Dienvidāfrikas caur Madridi devās uz Austriju, tika pieķerts Vīnes lidostā. Ar rentgenu caurlūkojot bagāžu, atklājās kā tā pieblīvēta ar čūskām, bruņurupučiem un citiem reptiļiem.

Izsauktais robežsargu suns noreaģēja, ka čemodānā ir kaut kas dzīvs un aizdomīgs. Atverot to, pieaicinātais veterinārs apstiprināja, ka darīšana ir ar reto sugu kontrabandu. Dzīvnieki tika nogādāti Vīnes Šēnbrunnas zoodārza un specializētajā reptiļu centrā Forhenšteinā.

"Dzīvnieki bija pārsteidzoši labā stāvoklī, šķiet, ka viņi nesen notverti vai arī labi uzturēti līdz transportēšanai. Transportēšana arī bija ļoti profesionāla.

Viņi bija dubultos iepakojumos, kas pasargāja viņus no saspiešanas," teica herpetologs Martins Polasčeks.

Starp atrastajiem rāpuļiem bija retu un aizsargājamu sugu pārstāvji, tostarp dažādi bruņurupuči, ķirzakas, hameleoni.

Bija arī dažas ļoti indīgas čūskas, kā melnā mamba, spļaujošā kobra un citas. Ja kāda no tām izkļūtu brīvībā un sakostu pasažierus, sekas būtu bēdīgas.

"Atkarībā no organisma stāvokļa. Astmatiķis nomirs pēc pusstundas, spēcīga un veselīga persona ar svaru līdz 70 kilogramiem nomirs pēc stundas. Ikvienā gadījumā būtu vajadzīga steidzama medicīniskā palīdzība," atzīst Polasčeks.

Reto sugu kontrabanda, ja runā par šādiem maziem reptiļiem, nav ar milzu apgrozījumu, salīdzinot ar lielo dzīvnieku mazuļu ķeršanu vai lielo īpatņu slaktēšanu. Tomēr arī šeit var nopelnīt.

"Tas ir ļoti mazs tirgus, bet ir ļoti īpašs, un īpašas lietas tiek pārdotas par labu naudu, tirgus pastāv," saka Polasčeks.

Cenas arī ir dažādas - bruņurupuči maksā lētāk, indīgas čūskas dārgāk. "Tās ir ļoti atšķirīgas. Daži dzīvnieki maksā tikai 200 eiro, daži paraugi izmaksās līdz diviem tūkstošiem," klāsta herpetologs.

Der atgādināt, ka ikviens var kļūt par reto sugu  kontrabandistu, pat ja izdomās iegādāties suvenīru, kas darināts no aizsargājamo sugu īpatņiem, vai arī iekāros to izbāzeņus un vedīs mājās. Tos gan atņems, gan liks maksāt sodu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti