Ķepa uz sirds

Labdarības vakarinās dzīvnieku patversmei "Labās mājas" tiek saziedoti 8000 eiro

Ķepa uz sirds

Vai "DOGO" barība ir vainojama suņu nāvēs?

Suņa turēšana pie ķēdes ir viens no nežēlīgākajiem sodiem, kādu vien varam sunim izdomāt

Džusis no patversmes tagad saimnieko Daugmales pusē un nekad vairs nebūs piesiets pie ķēdes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Džusis ar Baibu Barolti Daugmales pusē saimnieko jau vairāk nekā pusotru gadu. Lai gan šobrīd šķiet, ka labā saprašanās starp abiem ir bijusi vienmēr, tā nebūt nav, un suņuka uzvedība liecināja, ka viņam ir darīts pāri. Visticamāk viņš vardarbīgi turēts piesiets, ko Baiba uzskata par  lielāko sodu sunim, ko cilvēks var izdomāt.

Baiba pārliecināta, ka lauku sēta nav iedomājama bez suņa, it īpaši tad, ja tajā sieviete saimnieko viena.  Savukārt patversme nav īstā vieta tādam sunim kā Džusim.  Pirms pusotra gada viņu tur satiekot, Baibai uzreiz bija skaidrs- viņš brauks man līdz.

Bet sākotnēji bija laiks, kad Baibai nācās parādīt, kurš mājās ir galvenais. Paņemt jau pieaugušu suni ir milzīga atbildība un ir jāsaprot, ka sunim ir jau sava dzīves pieredze un tikai pamazām var saprast, ko suns ir piedzīvojis.

Džusa uzvedība liecināja, ka sunim ir darīts pāri, viņš asi reaģēja uz neveikli paceltu roku, kas viņaprāt nozīmēja sitienu, ja lika rokas pie siksnas, viņš izrādīja agresivitāti, jo laikam bija ilgstoši vai vardarbīgi piesiets.

Baiba ir pārliecināta, ka suņa turēšana pie ķēdes ir viens no nežēlīgākajiem sodiem, kādu vien varam sunim izdomāt. Brīdī, kad viņa savai teritorijai apjoza žogu, lai suns varētu brīvi skraidīt, daudziem tā šķita milzu izšķērdība, - vieglāk taču suni ir piesiet.

Ķēde tāpat kā cilvēkam ir ierobežojums, kas izraisa neapmierinātību, un ja suns tiek vaļā, viņš ir apstulbis, apmulsis, vairs īsti nesaprot, kas ir labs, kas ir slikts, saka Baiba.

Kad Baiba mājās pārveda Džusi, viņa ļoti cerēja, ka suņuks sadraudzēsies ar vistām un pīlēm. Taču tā nenotika, tāpēc brīžos, kad vistas un pīles dodas savā pastaigā, Džusim nākas uzturēties voljērā.

Un izrādās, ka daļa saimniecībā esošās vistas arī savā ziņā ir izglābtas no drošas nāves. Tās ir atpirktas no lielajām fermām, kur savu laiku jau bija nokalpojušas.  Baiba viņām sniedz tādu kā patvērumu mūža garumā, jo katrai te ļauts nodzīvot tik ilgi, cik Dieviņš tai devis.

Baiba nespēja palikt vienaldzīga arī tad, kad paziņām lieks kļuva šis jaukais trusēns. Tagad Rīgas garausim ir iespēja izbaudīt lauku labumus.

Baiba ir pārliecināta, ka tieši dzīvnieki ir tie, kas viņai dod dzīvesprieku un enerģiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti