• Sestdiena, 2017. gada 29. aprīlis
  • Vārda diena: Raimonds, Laine, Vilnis
Rīgā +3°C, ZA vējš 5m/s

Apskats: Talcinieki rosās Mārupē, Rīgas centrā un pie Muceniekiem

Ieteikt šo rakstu

| Vide un dzīvnieki

Šīgada Lielās talkas vadmotīvs ir «Latvijai būt zaļai!», jo, kā vēro talkas rīkotāji, atkritumu kļūst mazāk, bet nu laiks pievērsties apzaļumošanai un vides labiekārtošanai. Mārupītes krastos tika novākti izzāģētie krūmi un koki, Rīgas kanālā laivotāji vāca atkritumus, bet līdzās patvēruma meklētāju centram "Mucenieki" sakopts futbola laukums.

Lielā talka Mārupē, Rīgas centrā un Muceniekos

Mārupes novadā centrālā talkas vieta bija Mārupīte, pie kuras talcinieki vispirms iesildījās vingrojot. Kamēr daļa jau tīrīja upīti no sanesumiem un atkritumiem, grāba lapas un pērno zāli, uz oficiālo pulcēšanās laiku sanākuši noklausījās darbu dalīšanā.

Mārupieši divu stundu talkā devās atbilstoši Lielās talkas motīvam «Latvijai būt zaļai!»

Tikmēr Rīgas centrā, sasēdušies divvietīgās smailītēs, piedzīvojumu organizācijas «Lūzumpunkts» dalībnieki un citi interesenti gružus vāca pilsētas kanālā. Peldošu pudeļu visvairāk pie autoostas un tirgus, bet ostas pusē laivotāji uzgāja boju, izmestu krēslu, datora monitoru, divus naudas makus, kā arī bezpajumtnieka naktsmītni kādā no patiltēm.

Savukārt domubiedru grupa «Gribu palīdzēt bēgļiem» blakus patvēruma meklētāju centram «Mucenieki» sakopa futbola laukumu un tuvējo apkaimi.

Lielās talkas rīkotāji norāda, ka Latvijas daba kļūst tīrāka, bet izmesto un vācamo atkritumu daudzums samazinās. Savukārt tas ļauj pievērsties labiekārtošanas darbiem, stādīt kokus un izvietot soliņus.

Jau vēstīts, ka visā Latvijā 23.aprīlī aizritējusi Lielā talka, kurā tūkstošiem iedzīvotāju vienojās vides sakopšanas un labiekārtošanas aktivitātēs. Strādāts tika ne tikai oficiāli pieteiktajās 1750 talkas vietās, kas turklāt ir par 130 vairāk nekā pērn. Visvairāk talku vietu pieteiktas Vidzemē – gandrīz seši simti, bet pa trīssimt un vairāk talkošanas vietām bija arī pārējos novados.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Komentēt vari arī ar savu draugiem.lv vai Facebook profilu!

Atlikušo simbolu skaits: 1000