Tviterapskats: Vasaras baudīšana, ministra meklēšana un sparīgs atbalsts protestam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Daļa izpriecājušies par Eiropas uzvaru, precīzāk sakot, Vācijas triumfu pasaules čempionātā futbolā, daļa par Pasaules koru olimpiādes lielkoncertu Mežaparkā – nedēļas pirmajā pusē tvītotāji tādi pierimuši – un nav jau arī tādu valstiski svarīgu norišu ko apspriest. Galvenās aktualitātes ir atskaites par dienā ievākto ogu ražu un to realizāciju, pārstrādājot svaigas vai variācijās ar pienu un kēksiņiem. 

Liga Vasiluna (@@ligavasiluna) ir tik pārņemta ar ogošanu, ka tajās sāk mērīt vasaras garumu.

Bet vasara vēl nav cauri, un daudzi steidz baudīt tās piedāvājumu - sociālajos tīklos iegādāt vai pārdot vasaras mūzikas festivālu biļetes, meklēt ceļa un telšu biedrus. Šonedēļ galvenā aktualitāte, protams, mūzikas festivāls "Positivus". Kamēr daudzi dodas uz "Positivus" Madara Peipiņa (@madarapeipina) Tviterī lielās ar to, ka viņa dodas uz Diapositivus, kas, visticamāk, ir arī veselīgāks par tradicionālo Salacgrīvā notiekošo.

Par veselību runājot, tā ir tāda nozare šajā valstī, kuru reformē, reformē, tomēr nozares veselības stāvoklis no tā neuzlaboja, turklāt šobrīd arī ministra nav. Lai gan joprojām jokdari uzstāj, ka vislabāk veselības ministra amats piestāvētu Slakterim, viņam to neviens nepiedāvā. Rīgas Stradiņa universitātes attīstības prorektoram Tomam Baumanim gan. Īpašu iebildumu pret viņu tvitersabiedrībai nav, jo tāpat arī neviens nelolo cerības uz to, ka kāds saprātīgi domājošs cilvēks ies paministrēt divus mēnešus. Un to nedara arī Baumanis.

Ievai Brantei (@ibrante), vērojot notikumu attīstību, ir trāpīgs jautājums:

Līdz Saeimas vēlēšanām mums nebūs veselības ministra – tas tā kā būtu skaidrs. Vienīgi, ja nu pēkšņi Lielbritānijas premjers, kurš aktīvi maina valdību, visai jezgai pa vidu nosauks arī mūsu veselības ministru, joko Inga Spriņķe (@IngaSPR), un tas, šķiet, ir visticamākais variants.

Tā kā veselības nozari parasti neviens neraujas vadīt, Edgars Raginskis (@koleegjis) piedāvā savu risinājumu:

Kā vienmēr, neiztrūkstoša jaunu amatpersonu, ministru meklēšanas procesā ir diskusija par atalgojumu. Edgars Pastars (‏@E_Pastars) sarkastiski joko:

Šāds viedoklis, protams, mazliet rīvē kantes tiem, kas ir politiķi un mundiera godu glābt dodas Lolita Čigāne (@lolita_cigane):

Retorisks, protams, ir jautājums, bet Pastara kunga vārdiem sakot, gluži kā politiķis, arī diletants ir akceptējama kvalifikācija un nav pārmaksāts.

Nedēļas izskaņa tviterī vieniem paiet gatavojoties nedēļas nogales festivāliem, citiem – apspriežot traģēdiju Ukrainā – Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu. Latviski rakstošajos tvītos vainīgie ir Krievija un separātisti, krieviski rakstošajos pārsvarā - Ukrainas armija.

Daudzi aicina ieviest stingras un jaunas sankcijas pret Krieviju, sagaida no Eiropas Savienības amatpersonām asu un skaidru rīcību. Bet, piemēram, Juris Šleiers jautā:

Un viņš nav vienīgais – tviterlietotājs ar zīmīgu vārdu @9Vilnis norāda:

Un ja ar to vēl par maz – Krievu grupa "BI2" grasās uzstāties kopā ar mūsu Latvijas nacionālo simfonisko orķestri.

Jāpiebilst, paralēli un visai naski sociālajos tīklos tiek organizēta protesta akcija pie Krievijas vēstniecības, notiek tā piektdienas pēcpusdienā. Atsaucība vārdos sociālajos tīklos tādai ir ļoti liela, Evija Unāmas (@EvijaUnama) vērtē ‏- piketā Ukrainas atbalstam vajadzēja būt tūkstošiem ļaužu, bet ap 70. Lai gan tas ar nav slikti piektdienas pievakarei, spriež paši tviterlietotāji.

Tomēr, ērtāk protestu paust sociālajos tīklos, nekā piepūlēties un fiziski sevi nogādāt piketa norises vietā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti