Minimāls pārsvars zviedriem nodrošina uzvaru pār Latvijas tenisistiem Deivisa kausā

Jānis Podžus spraigā četru setu cīņā svētdien piekāpās Eliasam Imeram, kas Zviedrijas tenisistiem Jenčēpingā nodrošināja uzvaru 3:2 pār Latviju Deivisa kausa mačā, liecina rīkotāju informācija. Zviedri saglabāja vietu Eiropas/Āfrikas zonas I grupā, bet Latvijas komanda izkrita uz II grupu.

Pēdējā spēlē Jānis Podžus cīņā pret Imeru piekāpās ar 5-7, 7-6 (9-7), 3-6, 4-6. Lai gan Latvija mačā zaudēja, brāļi Podžus pārsteidza zviedrus ar nepiekāpību un lielu cīņassparu. Mačā trīs spēles ilga četrus setus, bet divās cīņās uzvarētāju noteikšanai vajadzēja piecu setu maksimumu.

Mārtiņš Podžus svētdienas pirmajā vienspēlē uzvarēja un panāca Latvijai neizšķirtu 2:2, tādēļ mača uzvarētāja noteikšanā izšķiroša bija pēdējā cīņa. Savu otro uzvaru mačā Mārtiņš Podžus nodrošināja četros setos 6-4, 6-7 (3-7), 6-4, 6-2 pār Kristianu Lindelu. Abu komandu pirmo numuru cīņā Mārtiņš Podžus vienīgo setu zaudēja taibreikā, kas ļāva Lindelam atjaunot spēlē neizšķirtu. Taču turpinājumā Mārtiņš Podžus bija pārāks nākamajos divos setos un saglabāja Latvijai izredzes uz uzvaru mačā.

Brāļi Podžus piektdien ar atšķirīgiem panākumiem aizvadīja divas pirmās vienspēles. Mārtiņš Podžus piecarpus stundas ilgušā piecu setu cīņā cietā seguma kortā uzveica Imeru, bet Jānis Podžus četros setos piekāpās zviedru līderim Lindelam. Sestdien Zviedrijas komanda izvirzījās vadībā ar 2:1, kad Johans Brunstrēms un Roberts Linsteds dubultspēlē piecu setu cīņā pārspēja Miķeli Lībieti un Mārtiņu Podžu.

Latvijas tenisisti rangā ir par vairākiem simtiem vietu zemāk nekā pretinieki, taču spēļu rezultātos tas neatspoguļojās. Mārtiņš Podžus Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) reitingā šonedēļ ir 574.vietā, bet Jānis Podžus - 772.vietā. Savukārt Lindels un Imers ieņem attiecīgi 230. un 237. pozīciju.

Latvijas komandas kapteinis Kārlis Lejnieks iepriekš pauda pārliecību, ka arī bez savainojumu dziedējošā Ernesta Gulbja ir labas izredzes uzvarēt zviedrus un saglabāt vietu Eiropas/Āfrikas zonas I grupā.

Latvijas tenisisti Deivisa kausa izcīņā nekad iepriekš nebija spēlējuši pret Zviedriju, kas prestižākajā komandu turnīrā savukārt nekad nav noslīdējusi zemāk par Eiropas/Āfrikas zonas I grupu.