Tenisistes Sevastovas uzvaru sērija Dubaijā turpinās ar iekļūšanu pusfinālā

Ceturto uzvaru pēc kārtas Dubaijā "Premier" sērijas turnīrā ceturtdien izcīnīja Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova, kura divos setos ar 6-4, 7-5 pārspēja ķīnieti Vanu Cjanu un nodrošināja dalību pusfinālā, liecina Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) informācija. Viens no karjerā lielākajiem panākumiem Sevastovai arī ļaus nākamnedēļ pakāpties nepieredzēti augstu pasaules rangā.

(papildināts ar Latvijas tenisistes nākamo pretinieci)
Cīņā par vietu finālā Sevastovas pretiniece būs bijusī pasaules ranga līdere dāniete Karolīna Vozņacki, kura ar 6-3, 6-2 ceturtdien pārspēja 17 gadus veco talantīgo amerikānieti Katrīnu Belisu.

Sevastova karjerā pirmajā spēlē pret WTA rangā 76.vietā ierindoto Vanu pirmajā setā nonāca zaudētājās ar viena breika deficītu (1-3). Latvijas tenisiste tomēr spēja rezultātu izlīdzināt un bija pārāka pēdējos trijos geimos, nodrošinot uzvaru setā. Otrajā setā Sevastova trešajā geimā iegūto viena breika pārsvaru nosargāja līdz 10. geimam, kad servēja par uzvaru mačā, taču pārsvaru nenoturēja un Vana panāca neizšķirtu 5-5. Tomēr jau nākamajā pretinieces servē Sevastova guva punktu un pēdējā geimā izmantoja pēdējo no trim mačbumbām.

Vana Dubaijā pirmajā kārtā pārspēja Latvijas sieviešu tenisa šībrīža līderi Jeļenu Ostapenko.

Sevastova Apvienotajos Arābu Emirātos jau garantēja 350 reitinga punktus, kas viņai ļaus pakāpties augstāk par šonedēļ rangā ieņemto 35. pozīciju, kā arī atgūt Latvijas pirmās raketes titulu un sasniegt jaunu personisko rekordu reitingā. Pagaidām augstākais sasniegums rangā Sevastovai ir pērn septembrī ieņemtā 30.vieta.

Līdzšinējās divās spēlēs Sevastova pret šonedēļ rangā 15.vietā ierindoto Vozņacki ir zaudējusi, tostarp arī pērn ASV atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā.

Dubultspēlēs ceturtdaļfinālu ceturtdien aizvadīja Ostapenko, kura duetā ar kanādieti Gabrielu Dabrovski piekāpās Riodežaneiro olimpisko spēļu čempionēm krievietēm Jekaterinai Makarovai un Jeļenai Vesņinai - 1-6, 6-3, 5-10. Sevastova dubultspēlēs pārī ar Luksemburgas tenisisti Mandiju Minellu zaudēja otrajā kārtā.

Jau vēstīts, ka pirmajās vienspēļu kārtās Sevastova pārspēja rumānieti Irinu Begu (WTA 28.), ASV tenisisti Elisoni Riski (38.) un Ķīnas spēlētāju Šuai Penu (57.). Turnīrs ar 2,67 miljonu dolāru balvu fondu cietā seguma laukumos beigsies sestdien.

Ostapenko pēc zaudējuma vienspēļu pirmajā kārtā nākamnedēļ pasaules rangā būtiski atkāpsies no pašlaik ieņemtās 34.vietas.