Tenisiste Ostapenko iekļūst ITF sērijas turnīra spēcīgāko astoņniekā

Latvijas talantīgā tenisiste Jeļena Ostapenko ceturtdien Francijā uzvarēja otrās kārtas spēlē un sasniedza Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) sērijas turnīra ceturtdaļfinālu. Turnīrā ar 50 000 dolāru balvu fondu Ostapenko uz dalību pusfinālā pretendēs pēc uzvaras 6-2, 7-6 (7-3) pār itālieti Mariju Elenu Kamerinu.

Pēc pārliecinoši aizvadītā pirmā seta Ostapenko otrajā setā nonāca iedzinējos ar 0-4, taču spēja panākt izlīdzinājumu un taibreikā nodrošināja uzvaru mačā par pasaules rangā 266.vietā ierindoto pretinieci. Ostapenko, kura šovasar vēl junioru konkurencē kļuva par Vimbldonas turnīra uzvarētāju, Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) rangā ir 330.vietā.

Ostapenko nākamā pretiniece būs vāciete Karina Vithefta, kura rangā ir sasniegusi 120. pozīciju. Turnīrs Žūletūrā, kur Ostapenko iepriekš pirmajā kārtā ar 6-2, 6-2 pieveica Ukrainas tenisisti Nadju Kičenoku (178.vieta rangā), beigsies svētdien.

Ne tik veiksmīgi analoģiskā turnīrā Meksikā šonedēļ veicās Latvijas tenisa līderei Diānai Marcinkevičai, kura otrajā kārtā trešdien ar 6-7 (5-7), 3-6 zaudēja rumānietei Patricijai Marijai Tigai (225.). Rangā 265.vietā ierindotā Marcinkeviča pirmajā kārtā pieveica Pemru Ozgenu no Turcijas - 6-0, 6-2.