Sevastova turpina uzvaru gājienu Brazīlijā un spēlēs WTA tenisa turnīra pusfinālā

Anastasija Sevastova ceturtdien Florianopolē, Brazīlijā, izcīnīja trešo uzvaru un Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) turnīrā iekļuva četru spēcīgāko spēlētāju vidū, nodrošinot dalību pusfinālā, liecina organizatoru informācija. WTA līmeņa pusfinālā Sevastova spēlēs trešo reizi karjerā.

(papildināts ar Anastasijas Sevastovas nākamo pretinieci)
Spēlē par vietu pusfinālā Sevastova divos setos ar 7-6 (7-4), 6-4 uzveica spānieti Mariju Terēzi Torro-Floru, kam WTA rangā šonedēļ atvēlēta 157.vieta. Cīņā par vietu finālā Sevastova tiksies ar mājinieci Telianu Pereiru, kura izlikta ar ceturto numuru un reitingā ieņem 78.vietu.

Smagāks Sevastovai izvērtās pirmais sets, kura sākumā viņa nonāca zaudētājos ar 0-2, taču tuvāk seta galotnei spēja rezultātu izlīdzināt un bija pārāka taibreikā. Savukārt otrajā setā pēc Sevastovas iekrāta 4-0 pārsvara Torro-Flora nepadevās un gandrīz spēja atgūt zaudēto.

Sevastova reitingā šonedēļ ierindota 188.vietā un pirmoreiz pēc atgriešanās profesionālajā tenisā sasniedza otro simtu. Par iekļūšanu pusfinālā Sevastova jau garantēja 110 reitinga punktu.

Savukārt Latvijas sieviešu tenisa pašreizējā līdere Jeļena Ostapenko šonedēļ spēlē Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) 75 000 dolāru sērijas turnīrā Polijā, kur ceturtdaļfinālu aizvadīs piektdien. Taču ceturtdien Ostapenko pārī ar zviedrieti Kornēliju Listeri sasniedza dubultspēļu finālu, jo trešajā kārtā ar 6-4, 6-4 uzvarēja argentīnietes Tatjanas Buas un Spānijas tenisistes Džordžīnas Garsijas-Peresas duetu.

Sevastova duetā ar francūzieti Alizē Limu startēja arī dubultspēlēs, kur tika līdz otrajai kārtai, bet pusfinālu nesasniedza.

Jau vēstīts, ka 25 gadus vecā Sevastova vienspēļu pirmajā kārtā pieveica 19 gadus veco amerikānieti Luīzu Čiriko, kura bija izlikta ar 6.numuru un reitingā ierindota 125.pozīcijā. Savukārt otrajā spēlē tika pārspēta Paragvajas tenisiste Veronika Sepede Roiha (150.).

Turnīrs ar 250 000 dolāru balvu fondu līdz svētdienai risinās māla jeb tenisita seguma laukumos.