Ostapenko varonīgi atspēlējas un pieveic Šmiedlovu

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko Sinsinati WTA "Premier" tenisa turnīra pirmajā kārtā pirmdien divreiz varonīgi atspēlējās un ar 1-6, 7-6 (8:6), 7-6 (7:5) uzvarēja Annu Karolīnu Šmiedlovu no Slovākijas, kura dueļa laikā pamanījās neizmantot divas mačbumbas.

Abas tenisistes spēkojās teju trīs stundas. Par pirmās kārtas pārvarēšanu Ostapenko nopelnījusi 60 WTA vienspēļu ranga punktus.

Maču Ostapenko iesāka ļoti vāji, jau otrajā geimā zaudējot punktu pie savas serves un pēcāk nonākot iedzinējos ar 0-3. Latvijas pārstāve turpināja spēlēt nepārliecinoši arī pēc tam, turklāt vēlreiz Šmiedlova breiku ieguva sestajā geimā un mirkli vēlāk izcīnīja graujošu uzvaru pirmajā setā ar 6-1.

Arī otrais sets sākās Ostapenko nelabvēlīgi, jo smagā pirmajā geimā Šmiedlova izmantoja savu otro breikbumbu, turklāt piektajā geimā Latvijas tenisiste vēlreiz zaudēja punktu pie savas serves un nonāca iedzinējos ar 1-4. Tomēr pēc tam pirmo reizi šajā mačā sāncenses servi lauza arī Ostapenko un pietuvojās līdz 3-4.

Spēles desmitajā geimā Šmiedlova tika pie divām mačbumbām un servēja par uzvaru šajā cīņā, taču Ostapenko parādīja raksturu un grūtā cīņā lauza pretinieces servi, tādējādi panākot neizšķirtu 5-5. Turpinājumā abas tenisistes guva vēl pa punktam un seta liktenis tika izšķirts taibreikā. Tajā Latvijas sportiste ātri izvirzījās vadībā un panāca arī 6:3, taču slovākiete guva trīs punktus pēc kārtas un panāca izlīdzinājumu, bet Ostapenko tomēr spēja atgūties un guva noslēdzošos divus punktus, panākot izlīdzinājumu pa setiem.

Izšķirošo - trešo - setu Ostapenko sāka sekmīgi, grūtā cīņā pirmajā geimā laužot Šmiedlovas servi un izvirzoties vadībā ar 2-0. Tomēr turpinājumā vairs tik labi neveicās, jo pie diviem breikiem jau tika slovākiete, kura līdz ar to izvirzījās vadībā ar 5-2, nonākot soļa attālumā no uzvaras mačā. Taču arī šoreoz Latvijas sportiste nodemonstrēja iespaidīgu atspēlēšanos, vienreiz tiekot pie breika un izlīdzinot šo setu.

Līdz ar to arī trešais sets noslēdzās taibreikā. Tā sākumā Ostapenko izvirzījās vadībā ar 3:1, turklāt šo pārsvaru arī noturēja un svinēja uzvaru.

Ostapenko, kura WTA pasaules rangā ieņem 39.vietu, līdz šim ar rangā 57.pozīcijā esošo Šmiedlovu nebija spēlējusi.

Abas tenisistes nule kā piedalījās olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro, kur Ostapenko pirmajā kārtā ar 6-1, 3-6, 2-6 zaudēja austrālietei Samantai Stosurai, kura rangā ir 17.pozīcijā, kamēr Šmiedlova turnīrā aizkļuva līdz otrajai kārtai. Slovākiete olimpiādi sāka ar 7-5, 6-4 uzvarot Robertu Vinči no Itālijas, bet cīņā par vietu astotdaļfinālā ar 6-3, 4-6, 2-6 zaudēja Jekaterinai Makarovai no Krievijas.

Karjeras laikā Šmiedlova tikusi pie diviem WTA raudzes tituliem, kas abi gūti pērn - tās bija "International" sacensības Katovicē un Bukarestē. Savukārt viņas rekords pasaules rangā ir 26.vieta, ko viņa sasniedza pagājušā gada oktobrī.

Šosezon Šmiedlova WTA sacensības aizvadījusi gaužām vāji, jo izcīnījusi tikai četras uzvaras 25 mačos, kas licis piedzīvot kritumu pasaules rangā. Nevienā no turnīriem slovākiete šosezon nav spējusi pārvarēt divas kārtas.

Šīs sezonas laikā Šmiedlova pamanījās zaudēt 15 mačus pēc kārtas, kas tikai par divu spēļu tiesu atpalika no WTA rekorda.

Ostapenko ir cietusi zaudējumus sešos no pēdējiem deviņiem mačiem, bet kopumā viņai šosezon ir 19 uzvaras 40 spēlēs. Tāpat Latvijas sportiste šogad vēl nav izcīnījusi nevienu titulu.

Ostapenko otrajā kārtā tiksies ar čehieti Karolīnu Plīškovu, kura turnīrā ir izlikta ar 15.numuru un pirmajā kārtā ir brīva, savukārt trešajā kārtā pretiniekos varētu būt pasaules ranga līdere Serēna Viljamsa no ASV, kura ir izlikta ar pirmo numuru.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Sinsinati turnīra kvalifikāciju nepārvarēja Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova, kura ar 3-6, 6-7 (4:7) piekāpās Sabīnei Lisicki no Vācijas.

Sinsinati "Premier" turnīrs norisinās uz cietā seguma kortiem.