Gulbis zaudē un nesasniedz Maskavas tenisa turnīra finālu

Latvijas spēcīgākais tenisists Ernests Gulbis sestdien Maskavā divos setos ar 4-6, 4-6 zaudēja spānim Roberto Bautistam Agutam cīņā par vietu Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) turnīra finālā, liecina rīkotāju informācija.

Aguts katrā setā guva punktus pretinieka servē un neļāva Gulbim saglabāt izredzes uz vietu finālā. Par iekļūšanu pusfinālā Gulbis nopelnīja 90 reitinga punktu.

Jau cīņas pirmajā geimā Aguts guva punktu Gulbja servē un iekrāja pārsvaru, kas viņam turpinājumā nodrošināja uzvaru setā. Spānis seta turpinājumā spēlēja pārliecinošāk un bija tuvāk otra punkta gūšanai Gulbja servē, nekā viņa pretinieks izlīdzinājuma panākšanai.

Arī otrajā setā Aguts bija pārāks, liedzot Gulbim cerības uz neizšķirta panākšanu. Izšķirošs bija seta septītais geims, kurā Aguts tika pie punkta sāncenša servē un turpinājumā noturēja savu servi, panākot 5-3 pārsvaru. Mačbumba Agutam bija arī nākamajā geimā Gulbja servē, taču to viņš izmantot nespēja. Toties savā servē spānis vairs nebija apturams.

Gulbis iepriekš Agutu bija pieveicis visās trijās līdzšinējās savstarpējās spēlēs ATP turnīru pamatsacensībās, tostarp arī šogad Marseļā un Indianvelsā. Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā Gulbis ir 13.pozīcijā, savukārt Bautista Aguts reitingā ir trīs pozīcijas zemāk.

Maskavā Gulbis bija izlikts ar trešo numuru, tādēļ viņam pirmā kārta turnīrā bija brīva. Vietu ceturtdaļfinālā Gulbis nodrošināja ar uzvaru pirmajā spēlē pār spāni Danielu Himeno-Traveru, bet ceturtdaļfinālā uzvarēja itālieti Andreasu Sepi.

Šosezon ATP turnīros Gulbis ir uzvarējis 41 no 61 spēles, sasniedzot karjerā labāko rādītāju, kā arī sezonas gaitā Latvijas tenisists izcīnījis divus titulus. Maskavā Gulbis spēlēja pirmoreiz kopš 2007.gada, kad pirmajā kārtā piekāpās mājiniekam Mihailam Južnijam.

Kremļa kausa izcīņa cietā seguma kortos beigsies svētdien, un turnīra uzvarētājs saņems 250 reitinga punktu. Turnīra balvu fonds vīriešiem ir 855 490 dolāru.