Gulbis atgūstas un sasniedz Maskavas tenisa turnīra ceturtdaļfinālu

Ernests Gulbis pirmajā spēlē Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) turnīrā Maskavā ceturtdien ar 6-3, 7-6 (7-3) uzvarēja spāni Danielu Himeno-Traveru un sasniedza ceturtdaļfinālu, liecina rīkotāju informācija. Gulbis otrajā setā bija šķietami tuvu panākumam, bet pēc neizmantotas mačbumbas vēlāk tomēr guva uzvaru taibreikā.

(papildināts ar Ernesta Gulbja teikto un nākamās spēles laiku)
Pirmajā setā Gulbim uzvaru nodrošināja viens pretinieka servē gūts punkts, savukārt otrajā setā pēc svārstīgas galotnes Latvijas tenisa līderis bija pārliecinoši pārāks taibreikā. Gulbja nākamais pretinieks piektdien būs Itālijas tenisists Andreass Sepi, kurš turnīrā izlikts ar astoto numuru un pasaules rangā ir 49. vietā.

Cīņas sākumā Gulbis bija piesardzīgāks, un ne tik agresīvi, kā ierasts, servēja, atgādinot, ka pāris iepriekšējos turnīros Latvijas tenisista sniegumu ietekmēja pleca savainojums. Tomēr savu servi Gulbim izdevās nosargāt, turklāt ceturtajā geimā Himeno-Travera servē gūts punkts palīdzēja iegūt 4-1 pārsvaru. Seta otro pusi Gulbis jau aizvadīja daudz pārliecinošāk, neatstājot izredzes spānim rezultātu līdzsvarot.

Savukārt otrajā setā Gulbis pie punkta pretinieka servē tika trešajā geimā un turpināja ar savu veiksmīgu servi, izvirzoties vadībā ar 3-1. Desmitajā geimā Gulbim bija mačbumba, taču viņš to neizmantoja, un Himeno-Travers pārliecinošā turpinājumā panāca izlīdzinājumu 5-5. Taču spāņa centieni spēlēt agresīvi radīja lielākus sarežģījumus viņam pašam, un Gulbis nākamajā geimā lauza pretinieka servi. Ne tik labi latvietim sekmējās savā servē, un seta uzvarētāju noteica taibreikā, kur Gulbis pēc divām netveramām servēm panāca 6-1 pārsvaru, ko pretinieks vairs nespēja likvidēt.

Pēc cīņas Gulbis Krievijas medijiem teica, ka vēl mazliet jūt diskomfortu plecā, kas par sevi atgādina jau trīs nedēļas, tomēr cīņā pret Himeno-Traveru viss bijis daudzmaz kārtībā. Gulbis neuzskata, ka pretinieks viņam radījis kādas problēmas, jo pretējā gadījumā spānis būtu uzvarējis.

Spēli pret Sepi Gulbis piektdien sāks ne agrāk kā plkst. 14 pēc Latvijas laika pirmajā kortā.

Gulbis Maskavā ir izlikts ar trešo numuru, tādēļ viņam pirmā kārta turnīrā bija brīva, turpretim Himeno-Travers vietu astotdaļfinālā nopelnīja ar uzvaru pār Čehijas tenisistu Jirži Veseliju. Zaudējumu otrajā kārtā ceturtdien cieta galvenais favorīts kanādietis Milošs Raoničs, kurš ar 3-6, 6-4, 3-6 piekāpās Lietuvas tenisistam Ričardam Beraņķim.

Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā Gulbis ir 13.pozīcijā, turpretim Himeno-Travers ieņem 112. vietu. Abi tenisisti iepriekš bija tikušies vienu reizi, kad Gulbis šopavasar uzvarēja sāncensi Barselonas turnīrā.

Gulbis šosezon ATP turnīros ir uzvarējis 40 no 59 spēlēm, sasniedzot karjerā labāko rādītāju, kā arī sezonas gaitā Latvijas tenisists izcīnījis divus titulus. Maskavā Gulbis spēlē pirmoreiz kopš 2007.gada, kad pirmajā kārtā piekāpās mājiniekam Mihailam Južnijam, kam zaudēja arī pirms nedēļas Šanhajas "Masters" pirmajā kārtā.

Kremļa kausa izcīņa cietā seguma kortos ilgs līdz svētdienai, un turnīra uzvarētājs saņems 250 reitinga punktu. Turnīra balvu fonds vīriešiem ir 855 490 dolāru.