Gulbis pēc pretinieka savainojuma iekļūst Francijas atklātā čempionāta astotdaļfinālā

Ernests Gulbis Francijas atklātajā tenisa čempionātā turpinās cīņu astotdaļfinālā, jo viņa pretinieks mājinieks Žo Vilfrīds Conga savainojuma dēļ trešās kārtas spēli atteicās turpināt pirmajā setā, liecina organizatoru informācija. Sāncenša likstas ļāva Gulbim iekļūt "Grand Slam" turnīra 16 spēcīgāko dalībnieku vidū.

(papildināts ar Ernesta Gulbja nākamo pretinieku)
Gulbis pirmajā setā nonāca zaudētājos ar 2-5, kad Conga izmantoja medicīnisko pārtraukumu un pēc brīža paziņoja lēmumu spēli neturpināt. Conga pasaules rangā ieņem 7.vietu un Parīzē bija izlikts ar sesto numuru.

Par Congas savainojumu uzreiz informācijas nebija, bet izskatījās, ka viņš sastiepa cirksni.

Nākamais Gulbja pretinieks būs ar 12. numuru izliktais Beļģijas tenisists Davids Gofēns, kurš piecu setu spēlē bija pārāks par spāni Nikolasu Almagro - 6-2, 4-6, 6-3, 4-6, 6-2.

Šonedēļ Tenisa profesionāļu rangā 80.vietā ierindotais Gulbis pret Congu spēlēja sesto reizi un tika pie trešā panākuma, turklāt jau otro reizi pretinieks cīņu nepabeidza. Arī iepriekšējās divās savstarpējās cīņās pārāks bija Gulbis - gan 2013.gadā Vimbldonā, kur Conga arī cīņu nepabeidza, gan nākamajā sezonā Marseļas turnīra finālā. Tiesa, Parīzē bija pirmā reize, kad abi tenisisti mērojās spēkiem uz māla jeb tenisista seguma.

Jau vēstīts, ka pirmajās kārtās Gulbis pārspēja itālieti Andreasu Sepi (ATP 38.) un Portugāles tenisistu Žoau Sousu (29.). Par ceturtās kārtas sasniegšanu latvietis nopelnīja 180 punktus pasaules rangā.

Pērn "Roland Garros" kortos Gulbis izstājās otrajā kārtā, bet 2014.gadā guva līdzšinējā karjerā spožāko panākumu, sasniedzot pusfinālu, kur piekāpās pašreizējam pasaules ranga līderim serbam Novakam Džokovičam.