Gulbis pārliecinoši sasniedz Pekinas turnīra otro kārtu

Ar septīto numuru izliktais Latvijas spēcīgākais tenisists Ernests Gulbis otrdien divos setos ar 6-3, 6-4 pieveica itālieti Fabio Fonjīni un iekļuva Pekinas turnīra otrajā kārtā, informēja organizatori. Lai gan Gulbja pārsvars nebija nospiedošs, viņš katrā setā guva pa punktam pretinieka servē un neatstāja sāncensim lielas izredzes.

Gulbja nākamais pretinieks būs slovāks Martins Kližans, kurš Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā ieņem 56.vietu un Pekinā cīņu sāka kvalifikācijā. Gulbis jau vairākas nedēļas reitingā ir nostabilizējies 13. pozīcijā.

Fonjīni cīņā pret Gulbi bija grūtāk noturēt savu servi, un īpaši smags Itālijas tenisistam izvērtās 10 minūtes ilgušais ceturtais geims, kurā Gulbim bija piecas breikbumbas, taču Fonjīni visbeidzot spēja tās atspēlēt un panāca neizšķirtu 2-2. Tomēr astotajā geimā Gulbis spēja lauzt pretinieka servi, un pēc izvirzīšanās vadībā ar 5-3 savā servē noslēdza setu ar uzvaru.

Stabili servējušajam Gulbim savā servē nebija problēmu arī otrajā setā, kurā latvietis lūzumu panāca septītajā geimā, sasniedzot 4-3 pārsvaru. Turpinājumā katrs spēlētājs noturēja savu servi un Gulbis mača izskaņā realizēja savu otro mačbumbu, gūstot piecās savstarpējās spēlēs ceturto uzvaru pār Fonjīni, kurš ATP rangā ir 18.vietā.

Pekinas turnīrā, kur uzvarētājs saņems 500 reitinga punktu, spēlē gan pasaules ranga līderis serbs Novaks Džokovičs, gan reitinga vicelīderis spānis Rafaels Nadals, ar kuru Gulbis teorētiski var tikties trešajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā. Kližanu Gulbis vienīgajā līdzšinējā savstarpējā spēlē šogad pieveica Nicas turnīrā.