Gulbis vēlreiz zaudē Beneto un nesasniedz Malaizijas turnīra finālu

Ernests Gulbis sestdien cīņā par vietu Malaizijas turnīra finālā divos setos ar 4-6, 4-6 zaudēja Francijas tenisistam Žiljēnam Beneto, kuru vēl ne reizi karjerā nav spējis uzvarēt, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar informāciju par Ernesta Gulbja dalību Pekinas turnīrā)
Katrā setā Gulbis zaudēja pa vienam punktam savā servē, un turnīrā ar otro numuru izliktajam spēlētājam vēlāk deficītu vairs neizdevās atgūt. Par dalību Kualalumpuras turnīra pusfinālā Gulbis nopelnīja 90 reitinga punktus un 47 080 dolāru naudas balvu.

Pirmajā setā izšķirošie notikumi risinājās devītajā geimā, kad pasaules ranga 13.vietas īpašnieks Gulbis nenoturēja savu servi. Pēc Gulbja dubultkļūdas Beneto ieguva breika iespēju, ko arī izmantoja, labi uzņemot pretinieka servi un nodrošinot vadību ar 5-4. Iepriekš spēlē vairākkārt emocionāli reaģējušais Gulbis raidīja bumbiņu tīklā un dusmās par savā servē zaudētu punktu salauza raketi, triecot to pret korta virsmu.

Arī otrajā setā notikumu gaita bija līdzīga - Beneto devītajā geimā izmantoja pirmo no divām breikbumbu iespējām un ieguva izšķirošu 5-4 pārsvaru. Ar ceturto numuru izliktais francūzis, kurš Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā ir 28.vietā, nākamajā geimā savā servē pārliecinoši pielika uzvaras punktu.

Panākums spēlē pret Beneto Gulbim būtu nodrošinājis karjerā 200. uzvaru ATP turnīros. Beneto uzvarēja arī līdzšinējās trijās savstarpējās spēlēs, tostarp šogad Maiami un Toronto "Masters" turnīros.

Kualalumpurā, kur balvu fonds ir 1,02 miljoni dolāru, Gulbis spēlēja pirmoreiz. Sezonā iepriekšējos piecos turnīros viņš nebija ticis tālāk par otro kārtu.

Jau vēstīts, ka turnīru Kualalumpurā, kur uzvarētājs nopelnīs 250 reitinga punktu, Gulbis sāka otrajā kārtā ar uzvaru pār vācieti Filipu Pečneru, bet ceturtdaļfinālā pārspēja viņa tautieti Benjaminu Bekeru. Kvalifikācijas otrajā kārtā izstājās cits Latvijas tenisists Deivids Jukša.

Nākamnedēļ Gulbis spēlēs 500 punktu turnīrā Pekinā, kur būs izlikts ar septīto numuru un pirmajā kārtā tiksies ar itālieti Fabkio Fonjīni.