Gulbis ar uzvaru trijos setos sāk Francijas atklāto tenisa čempionātu

Ernests Gulbis Francijas atklāto čempionātu svētdien sāka ar uzvaru trijos setos 6-4, 6-4, 7-6 (7-3) pār Nīderlandes tenisistu Igoru Sijslingu un gada otrajā "Grand Slam" turnīrā iekļuva otrajā kārtā, liecina organizatoru informācija. Gulbja nākamais pretinieks būs vēl viens ranga otrā simta spēlētājs mājinieks Nikolā Maū.

Gulbis ir izlikts ar 24. numuru, savukārt Sijslings pamatturnīrā iekļuva tikai pēc kvalifikācijas pārvarēšanas. Latvijas tenisistam turnīrs Parīzē ir īpaši nozīmīgs, jo pērn viņš sasniedza pusfinālu un nopelnīja 720 reitinga punktu, kas rangā dzēsīsies pēc šīgada sacensību noslēguma.

Lai gan pasaules rangā Sijslings ir 166.vietā, spēles sākumā viņam bija vairākas iespējas tikt pie punkta Gulbja servē, taču holandietis tās neizmantoja. Turpretim reitingā 25.vietā ierindotais Gulbis nepalaida garām jau savu pirmo iespēju un septītajā geimā pretinieka servē ar agresīvu spēli no aizsardzības panāca 4-3 un pārsvaru nosargāja.

Arī otrajā setā Gulbim pietika ar vienu punktu sāncenša servē, lai piektajā geimā iegūto 3-2 pārsvaru vairs nepazaudētu. Savukārt vētraināks un emocijām bagātāks izvērtās trešais sets, kurā Gulbis divreiz ar viena breika pārsvaru bija vadībā, tomēr Sijslings spēja cīņas ritējumu līdzsvarot un uzvarētāju noteica taibreikā, kur stiprāki nervi bija Latvijas tenisistam.

Gulbis pret Sijslingu spēlēja otro reizi karjerā un guva otro uzvaru. Pērn februārī Sijslings rangā sasniedza 52.vietu, savukārt šogad kopš marta beigām spēlēja tikai "Challenger" sērijas turnīros, visos piecos zaudējot pirmajā kārtā. Gulbis šosezon guva trešo uzvaru 15 spēlēs.

Pret Maū Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) turnīros Gulbis pamatsacensībās spēlēs otro reizi. Pirmā tikšanās pērn Marseļā beidzās ar latvieša uzvaru.

"Roland Garros" kortos tenisisti līdz 7.jūnijam cīnīsies par 28 miljonu eiro balvu fondu, tostarp uzvarētāji vīriešu un sieviešu vienspēlēs saņems pa 1,8 miljoniem eiro.

Sieviešu konkurencē Latviju Parīzē pārstāvēja Jeļena Ostapenko, kura debijas reizē pieaugušo konkurencē "Grand Slam" turnīrā šonedēļ zaudēja pirmajā kvalifikācijas kārtā.