Bez bārdas palikušais Gulbis zaudē 17 gadus vecam pretiniekam un Bāzelē izstājas

Jauneklīgāku izskatu pēc kuplās bārdas noskūšanas atguvušais Ernests Gulbis trešdien Šveicē ar 6-7 (2-7), 3-6 zaudēja junioru vecuma Horvātijas tenisistam Borna Čoričam un Bāzeles turnīrā izstājās pirmajā kārtā, liecina ATP informācija. Lūzuma punkts bija pirmajā setā, kurā savainojuma vēl ietekmētais Gulbis izšķērdēja trīs setbumbas, bet turpinājumā vairs nespēja apturēt 17 gadus veco pretinieku.

Ar sesto numuru izliktais Gulbis radīja iespaidu, ka vēl nav pilnīgi atguvies pēc savainojuma, jo ārpus spēles epizodēs centās izkustināt plecu, kā arī spēlē dažkārt izvēlējās vienkāršākos, nevis efektīvākos risinājumus. Pasaules ranga 13.vietas īpašnieks Šveicē palika bez reitinga punktu guvuma.

Čoričs pamatturnīrā iekļuva ar rīkotāju īpašo ielūgumu, tomēr reitingā 124.vietu sasniegušais jauneklis apliecināja, ka spēj rādīt augstvērtīgu tenisu. Pēc nervozāka sākuma Čoričs iejutās spēlē un parādīja teicamu kustību koordināciju, radot Gulbim lielākas grūtības noturēt savu servi.

Piektajā geimā Gulbis savā servē atspēlēja trīs breikbumbas un noturējās vadībā ar 3-2. Pretinieka servi Gulbim izdevās lauzt astotajā geimā, tomēr servējot par uzvaru setā, latvietis ļāva pretiniekam tūlīt atspēlēties, un Čoričs turpinājumā panāca izlīdzinājumu 5-5. Gulbis bija tuvu vēl viena punkta zaudēšanai, jo nonāca 0-40 iedzinējos, līdz ar netveramu servju sēriju spēja atgūties. Daudz izredžu nebija arī taibreikā, kur Gulbis pirmo punktu guva, kad pretinieks jau bija vadībā ar 5-0.

Otrajā setā Gulbis iepriecināja vairs tikai ar atsevišķām efektīvi izspēlētām epizodēm, tostarp ar pretinieka servē nodrošinātu punktu samazinot rezultāta starpību līdz 2-3. Tomēr situācijas noteicējs jau bija Čoričs, izcīnot līdzšinējā karjerā lielāko uzvaru.

Spēle sākās ar neilgu aizkavēšanos, jo Bāzeles arēnā bija problēmas energoapgādē. Turnīrs, kur uzvarētājs saņems 500 reitinga punktu, beigsies svētdien.