Ārpus Rīgas

Ar elektromobili no Rēzeknes līdz Rīgai dienas laikā neaizbrauksi

Ārpus Rīgas

Krāslavā iedzīvotāji norūpējušies par dzeramā ūdens kvalitāti

Liepājas 6.vidusskolā atklāta Baltijā lielākā 3D printēšanas klase

Liepājas 6.vidusskolā atklāta Baltijā lielākā 3D printēšanas klase

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Liepājas Raiņa 6.vidusskola, kas sevi dēvē par Citādu skolu, turpina iet līdzi laikam, ieviešot arvien mūsdienīgākas tehnoloģijas. Šonedēļ skolā atklāta Baltijā lielākā 3D printēšanas klase. Iegādājoties šo aprīkojumu ar pašvaldības atbalstu, skolēni varēs apgūt jau profesionālas iemaņas modelēšanā, kā arī izdrukāt reālus trīs dimensiju prototipus un dizaina priekšmetus. Modernās klases izveidošana izmaksājusi aptuveni 37 tūkstošus eiro.

Liepājas Raiņa 6. vidusskolas mājturības skolotāja Lāsma Gustovska vecāko klašu zēniem māca mājturības tehnoloģijas un tieši rasēšanu 3D programmās, tā nonākot līdz reālai 3D printēšanai. Nācies sākt ar pamatiem, jo zināšanas skolēniem rasēšanā un tehniskajā grafikā bijušas minimālas:

„Tagad trīs mēnešu laikā esam tikuši tik tālu, ka viņi spēj uzrasēt trīsdimensiju priekšmetus. Te tiek kombinētas dažādas zināšanas – materiālu tehnoloģijas, matemātika, īpaši ģeometrija.”

Skolotāja Gustovska atklāj, ka printerus izmanto arī citu priekšmetu skolotāji, piemēram, latviešu valodā:

„Tā bija latviešu valodas skolotājas ideja. Skolēni rasēja 3D tehnikā latviešu rakstu zīmes. Ir jau notikuši pirmie mēģinājumi tās izprintēt.”

Demians no 8. klases stāsta, ka sākums un iepazīšanas ar 3D printēšanu nebija vienkārša:

„Tas nebija viegli, jo nekad nav bijusi tāda saskarsme. Bija gan sarežģīti, gan interesanti. Esmu jau printējis metamo kauliņu un citas lietas.”

Skolas direktors Kārlis Strautiņš spriež, ka tas ir vēl viens solis pretī mūsdienīgai izglītības sistēmai. Liepājas Raiņa 6. vidusskola jau līdz šim aktīvi ieviesusi gan jaunas tehnoloģijas, gan citādāku izpratni par izglītību.

„Mēs no 7. klases esam ieplānojuši transformēt mācību priekšmetu no ''Mājturība un tehnoloģijas'' uz ''Dizains un tehnoloģijas'', kur mājturības stundās vairs neadīs zeķes, bet radīs kurpju dizainu, bet zēni radīs funkcionējošas vadāmas mašīnas vai dronus. Vidusskolas posmā iesim vēl tālāk, to apvienojot ar animāciju, 3D prototipēšanu, dronu vadību utt. , kas tiks piedāvātas kā papildus izglītības iespējas,” iecerējis direktors.

Šobrīd klasē ir uzstādīti deviņi 3D printeri, divas 3D modelēšanas heptiskās ierīces un divi skeneri 3D attēlu iegūšanai, kā arī nodrošināts 3D drukas materiāls nākamajiem diviem gadiem. “Baltic3d.EU” uzņēmuma pārstāvis Didzis Dejus skaidro, ka tās ir tādas pašas iekārtas, ko izmanto pasaulē prototipēšanas biroji, universitātes, arhitektu biroji, lai radītu pirmos prototipus:

„Tas nozīmē, ja šobrīd 7. -10.klases skolēniem ir pieejamas šīs tehnoloģijas, tad viņi tirgum ir daudz gatavāki. Viņš jau tagad var uzzīmēt failu, ko viņš 15 gadu vecumā var pārdot ASV. Tā ir šī digitālā tehnoloģija, šādu speciālistu pasaulē pietrūkst.”

3D industrijas pārstāvis spriež, ka šis projekts ļaus savienot Baltijas valstu izglītības iestādes, kurām ir 3D printeri.

Liepājas 6.vidusskola būs viens no galvenajiem sadarbības partneriem, kas ar savu piemēru varēs sekmēt Latvijas skolotāju izpratni un prakses iegūšanu, izmantojot digitālo modelēšanu un 3D printerus mācību procesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti