Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar Dzintru Lejnieci

Mobilās lietotnes ļauj ērtāk sazināties ar glābšanas dienestiem

Glābšanas dienestu aplikācijas - ērtāk gan dienestiem, gan iedzīvotājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Arvien populārākas kļūst mobilo viedtālruņu lietotnes, kas ļauj iedzīvotājiem sazināties ar glābšanas dienestiem. Izdevīgas tās ir visām pusēm - gan tiem, kuriem nepieciešama palīdzība, gan glābējiem, kuri var ērti noteikt palīgā saucēja atrašanās vietu.

Ātrāk, ērtāk un drošāk - to var teikt par mobilo viedtālruņu lietotnēm, kas cilvēkiem ļauj krīzes situācijās sazināties ar glābšanas dienestiem. Piemēram, ātro palīdzību iespējams izsaukt ar lietotnes " eVeselībasPunkts" palīdzību. To šobrīd lejupielādējuši jau aptuveni 12 000 iedzīvotāju.

"Ja mums ir pacients, kurš zvana un saka – "es nezinu, kur es atrodos, braucu pa ceļu X un nogriezos", tad mēs redzam atrašanās vietas koordinātas, un mēs sapratīsim, kur mums jābrauc, un brigādi varēsim izsūtīt laicīgi,"

saka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Vienlaikus nepieciešamības gadījumā ar lietotni iespējams ērti atrast tuvāko apkārtnē esošo ārstniecības iestādi, kur meklēt palīdzību. Iestrādāta arī navigācijas funkcija. Tikmēr ar Valsts policiju (VP), ugunsdzēsējiem, gāzes avārijas dienestu un arī ātro palīdzību iespējams ērti sazināties ar lietotni "Mana drošība". "Aplikācijā uzreiz pa taisno jums nav jāatceras ne 112, ne 113, jūs uzreiz atverat aplikāciju un, piespiežot vienu pogu, jūs varat sazināties ar attiecīgu glābšanas dienestu. Manuprāt, tas ir ļoti ērti," saka VP Prevencijas vadības nodaļas vecākā inspektore Zane Arāja.

VP arī min piemērus, kā lietotne, kas sākusi darboties tikai pirms diviem mēnešiem, jau palīdzējusi cilvēkiem ziņot par pārkāpumiem. "Piemēram, cilvēks atsūtīja [foto ar] mežā atrastu sadegušu mašīnu un nosūtīja koordinātes VP. Ir bijis arī gadījums, kad notiek ceļu satiksmes negadījums, kur mašīna iebrauc stāvošā transportlīdzeklī, aizbrauc no notikuma vietas, bet cilvēks ir nofotografējis un atsūtījis šo informāciju policijai," norāda Arāja.

Arī policijā uzsver, lielākais pluss ir iespēja dienestiem noteikt palīdzību saucošā precīzu atrašanās vietu.

Rīgas pašvaldības policijas mobilā lietotne strādā jau vairākus gadus. Pērn aptuveni 15% no visiem iedzīvotāju ziņojumiem saņemti tieši ar aplikācijas starpniecību. "Mūsu aplikācijā ir iespējams gan ziņot par pārkāpumiem, gan uzdot jautājumus, gan noskaidrot, kur ir tuvākā policijas pārvalde. Praktiski tas ir pavisam vienkārši. Te ir pati aplikācija un brīdī, kad redzat kādu pārkāpumu, var nospiest un uzņemt foto," norāda Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis. Pēc tam bilde vai video tiek nosūtīts pašvaldības policijai.

Izskatās, ka glābšanas dienestu lietotnes strauji iegūst popularitāti. Kā nu ne – izdevīgas tās ir visām iesaistītajām pusēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti