Višķers pārspēj Žolneroviču un Kuldīgā kļūst par Latvijas čempionu pusmaratonā

Jānis Višķers triumfēja Kuldīgas pusmaratonā, kurā tika sadalītas Latvijas čempionāta medaļas pusmaratona distancē. Viņš pārspēja līdzšinējo Latvijas čempionu Valēriju Žolneroviču. Sieviešu konkurencē zelta medaļu izcīnīja Ilona Marhele.

Jānis Višķers 21,0975 kilometru garo distanci veica vienā stundā, septiņās minūtēs un 13 sekundēs, uzrādot sezonas labāko sniegumu.

Višķers ir labā fiziskā formā un uzvarējis otrajā pusmaratonā pēc kārtas.

Lai arī Valērijs Žolnerovičs kā galvenais favorīts sākotnēji atradās līderpozīcijās, finišu uz Kuldīgas estrādes skatuves viņš sasniedza 17 sekundes vēlāk - vienā stundā, septiņās minūtēs un 30 sekundēs.

Otrs galvenais favorīts uzvarai Latvijas čempionātā turējās aiz Žolneroviča, taču abiem nācās palaist garām neatlaidīgo Višķeru. Bronzas medaļu Girgensons izcīnīja vienā stundā un astoņās minūtēs.

LČ zelta medaļu sieviešu konkurencē izcīnīja Ilona Marhele, finišējot Kuldīgas estrādē vienā stundā un 19 minūtēs. Latvijas Vielatlētikas Savienības (LVS) sudraba un bronzas medaļas sadalīja Anita Kažemāka (1:21:51) un Jolanta Liepiņa (1:23:26).

Marhele triumfējusi četros no pieciem seriāla "Skrien Latvija" posmos un nodrošinājusi uzvaru sezonas kopvērtējumā.

Kopumā uz starta līnijas stājās vairāk nekā divi tūkstoši skrējēji. Nākamie "Skrien Latvija" posmi notiks 20.septembrī Valmierā un 10.oktobrī Siguldā.