«SEB MTB maratona» Smiltenes posmā uzvar Preimanis un Jaunslaviete

Matīss Preimanis un Katrīna Jaunslaviete Smiltenē uzvarēja "SEB MTB maratons" piektajā posmā, liecina sacensību rīkotāju informācija. Tautas klasē labākie bija Gints Jakovels un Rūta Brakovska.

Lielākā riteņbraukšanas sacensību seriāla "SEB MTB maratons" sezonas piektā posma 63 kilometru garajā sporta distancē svētdien, 2.augustā, sacentās 142 riteņbraucēji. Smiltenes apkārtnes ceļos un takās triumfēja Matīss Preimanis, finišu sasniedzot pēc 1 stundas, 58 minūtēm un 17 sekundēm. Ar viņu vienlaicīgi finišēja Arnis Pētersons, savukārt trešais palika Andris Vosekalns, uzvarētājam zaudējot trīs minūtes un 58 sekundes.

Trasē, kurā bija jāšķērso arī upe Abuls, jābrauc slīpumā pa bruģi uz augšu, kā arī jāminas pa pļavām, ātrākā dāma bija Katrīna Jaunslaviete, finišējot pēc divām stundām, 14 minūtēm un 44 sekundēm. Otrajā un trešajā vietā ierindojās Lelde Ardava un igauniete Janelle Uibokanda.

Sezonas kopvērtējumā līderpozīcijas saglabā igaunis Alges Masigments un Lelde Ardava, taču viņu pārsvars nav tik liels, lai atlikušajos divos posmos situācija nevarētu mainīties.

35 kilometru garais tautas brauciens ierasti pulcēja vairumu no 1270 dalībniekiem. Starp nedaudz vairāk nekā tūkstoš riteņbraucēju trešo uzvaru sezonā svinēja Gints Jakovels (01:07:58), aiz sevis par 11 sekundēm atstājot jauno sezonas kopvērtējuma līderi Lauri Purniņu un Jāni Vecvanagu (15 sekundes).

Sieviešu vērtējumā tautas klasē uzvarēja vietējā smilteniete Rūta Brakovska, kuras ģimene rūpējās par trases izvedi. Labāko trijniekā iekļuva arī Lāsma Ozola un Beāte Kovgere. Vietējo taku pārzinātāja Rūta Brakovska saglabāja arī sezonas līderes krekliņu.

Veselības klasē ātrākie bija Kristiāns Belohvoščiks un Renāte Rodionova. Atsevišķā braucienā devās ar mazākie sacensību dalībnieki. Seriāla noslēdzošie posmi notiks 16.augustā Talsos un 27.septembrī Ikšķilē.