Rozentāla skriešanas svētkos triumfē Višķers un Zālīte

Garo distanču skrējējs Jānis Višķers un ikšķilniece Inga Zālīte izcīnīja uzvaras Rozentāla skriešanas svētkos, kas sestdien, 19.martā, tika aizvadīti Saldū. Vērienīgās skriešanas sacensībās, godinot glezniecības vecmeistara Jaņa Rozentāla 150.dzimšanas dienu, piedalījās aptuveni tūkstotis dalībnieku.

Precīzi nomērīto 10 kilometru distanci Jānis Višķers noskrēja 31 minūtē un 56,3 sekundēs, tuvāko sekotāju kuldzīdznieku Kristapu Bērziņu (32:19,7) pārspējot par 23,4 sekundēm.

Pirmo apli abi galvenie sacensību favorīti veica plecu pie pleca, taču skrējiena otrajā pusē Višķers pa piesnigušajām Saldus ielām spēja ilgāk noturēt augsto sacensību tempu. Goda pjedestāla trešo augstāko vietu izcīnīja lietuvietis Justinas Brežanskis (32:46,7). Tuvākie skrējēji finišēja divarpus minūtes vēlāk, liecina sacensību rīkotāju informācija.

Višķeram šis skrējiens bija viens no pēdējiem sagatavošanās posmā pirms gaidāmā pasaules čempionāta pusmaratona distancē, kas Lieldienās notiks Anglijā, sabiedriskajam medijam lsm.lv apliecināja aizvadītā gada Latvijas čempions pusmaratona distancē.

Sieviešu konkurencē jau startā līderpozīcijā nostiprinājās kluba "VSK Noskrien" pārstāve Inga Zālīte un pārliecinoši uzvarēja, 10 kilometru distanci savā skriešanas karjerā otro reizi pieveicot ātrāk par 40 minūtēm (39:20,8).

Spriedzes pilna izvērtās cīņa par otro vietu, jo divas trešdaļas no distances Irina Štūla-Pankoka un Iveta Pūpola skrēja kopā, tomēr aizputniece Pūpola (40:59,0) pēdējos kilometros spēja izraut otro vietu, apsteidzot liepājnieci  (41:18,3) par 19,3 sekundēm.

Abi ātrākie skrējēji no Saldus - Atis Rešķis (36:09,3) un Simona Radoviča (44:28,7) - ieņēma sestās vietas.

Viena apļa piecu kilometru tautas skrējienā uzvaras izcīnīja vieglatlēts Pauls Ārents (15:53,5) un aizputniece Gunta Holštroma (19:31,1). Savukārt veselības klases divu kilometru distancē dominēja vietējie un tuvāko novadu skrējēji. Ātrākie bija Artūrs Niklāvs Medveds no Aizputes un Izabella Bogdanova no Ugāles.

Atsevišķi starti bija bērnu skrējieniem, kuri papildināja skriešanas svētkus, kas Saldū tika sarīkoti par godu ievērojamā gleznotāja Jaņa Rozentāla 150 gadu jubilejai.