Pustūkstotis rogaineru Vaidavā noslēdz Latvijas kausa sezonu

Sestdien, 8.novembrī, Kocēnu novada Vaidavas pagastā vairāk nekā 500 rogaininga cienītāju sacentās Latvijas kausa ceturtajās un noslēdzošajās sacensībās. 227 komandas meklēja kontrolpunktus Gaujas nacionālā parka teritorijā 12 stundu, sešu stundu un velosipēdu ieskaitēs. 12 stundu uzvarētāju tandēms Nikolajs Lucāns un Guntis Pikurs orientējoties veikuši ap 80 kilometriem

Meži, stigas un taciņas, purviņi un karjeri, kājām pārbrienamas upītes un kalniņi, grāvji un rudenīgi kailie koki, Gaujas krastu klasiskās vērtības un citi labumi sagaidīja sacensību dalībniekus, kad viņi izložņāja Vaidavas apkārti, meklējot kontrolpunktus. Dažiem tā bija atgriešanās apvidū, kur pērnajā oktobrī ieveda arī rudens piedzīvojumu sacensības "Bike Adventure Raid".

12 stundu sacensībās no 57 komandām uzvaru izcīnīja Nikolaja Lucāna un Gunta Pikura komanda "GuN" ar 166 punktiem, par punkta tiesu pārspējot "OS veikals", kuru pārstāvēja Alvis Mats un Atis Kalējs. Cīņa bija gana sīva, par ko liecina arī trešās, ceturtās un piektās vietas ar attiecīgi 164, 163 un 162 savākto kontrolpunktu summu slapjajā apvidū.

Sieviešu konkurencē uzvarēja komanda "VSK Noskrien meitenes" (117 punkti) ar Dinu Alksni un Eviju Stračinsku sastāvā. Jauktajā ieskaitē truimfēja komanda "Easy", kuras sastāvā bija Ilze Lapiņa un Aigars Actiņš. Viņi ar 162 punktiem izcīnīja augsto piekto vietu kopvērtējumā.

Rogainings ir sporta veids, kur bez orientēšanās prasmēm nepieciešama izturība, un to lieliski demonstrē arī veterāni (reizēm pat superveterāni), pie kuriem pieskaitāmi dalībnieki vecumā virs 55 gadiem. Šajā vecuma grupā lielisku sniegumu demonstrēja Velga Buša un Uldis Pekuss, viņu komanda "Malači" savāca 123 punktus un bija par nepilna kontrolpunkta tiesu priekšā tuvākajiem sekotājiem Ligitai Grundei un Rolandam Laveiķim.

Sešu stundu sacensībās, kurās startēja viskuplākais komandu skaits, ar 105 punktiem pārliecinoši uzvarēja komanda "Gentlemen's Club" ar Andri Ronimoisu un Zigmundu Bīberu sastāvā. Sieviešu konkurencē uzvarēja Ilze Pužule un Irita Puķīte ar komandu "Tieši uz ziemeļiem" (71 punkts). Jauktajā konkurencē visvairāk punktus savāca komanda "Ugunsgrēks" (Līga Valdmane un Pēteris Liepa), viņiem ar 95 punktiem tika arī trešā vieta kopvērtējumā starp 152 komandām.

Ģimeņu klasē ar 73 punktiem uzvarēja komanda "Pastaiga mežā", kuras sastāvā bija 12 gadus jaunais Rihards Gailis.

Velorogainingā sešu stundu laikā ar lielu punktu pārsvaru uzvarēja Raimonds Lapiņš un Eduards Rēns ar komandu "A2". Viņi savāca 126 kontrolpunktu summu un tuvākos sekotājus rezultātu ziņā apsteidza par ceturtdaļu.

Nākamās rogaininga sacensības notiks Rīgā, 29.novembrī, bet tā kā to norise nebija publiskota sezonas sākumā, tad "Rīgas rogainings" nav iekļauts Latvijas kausa ieskaitē, kur

par 2014.gada sezonas absolūto uzvarētāju kļuvis Nikolajs Lucāns.

Rogaininga sacensības tuvākajā laikā notiks arī citviet Eiropā. 15.novembrī būs sešu stundu sacensības Stokholmā, savukārt 13.decembrī Kanāriju salās sešu un 24 stundu sacensības.