Ozolniekos noslēgusies Latvijas pusmaratonu sezona

19.oktobrī ar Valda Ņilova un Ludmilas Joces uzvarām Ozolniekos finišēja 2014.gada pusmaratonu sacensību sezona Latvijā. Šis bija 14.pusmaratons sezonas garumā, kas aizsākās 22.martā Mežaparkā, Rīgā. Latvijas skrējējiem šogad būs vēl iespēja skriet pusmaratonus ārpus valsts robežām. Nedēļas nogalē aizvadītas arī citas tautas sporta skriešanas sacensības.

Svētdiena Ozolniekos bija samērā lietaina, taču tas netraucēja skriešanas cienītājiem stāties uz starta līnijas, lai skrietu vienu no līdzenākajiem pusmaratoniem Latvijā, kurā ir maz kāpumu un kritumu, tādējādi radot iespēju parādīt labu sniegumu.

11.Ozolnieku pusmaratonā finišēja 96 dalībnieki, no kuriem pieci bija ātrāki par stundu un 20 minūtēm.

Uzvaras izcīnīja ogrēnietis Valdis Ņilovs (01:17:31) un Kuldīgas novada pārstāve Ludmila Joce (01:38:44). Vīriešu konkurencē labāko trijniekā iekļuva arī smiltenietis Oskars Cimermanis (01:18:15) un liepājnieks Kaspars Tūbelis (01:19:21). Kristīne Dakša (01:41:10), Inga Kāpiņa (01:42:12) un Lauma Čerņevska (01:42:12) bija ātrākās aiz Ludmilas Joces.

Sacensībās skrējējiem bija pieejamas arī īsākas distances bērniem un tiem, kuri vēlējās sevi pārbaudīt samērā precīzajā piecu kilometru sertificētajā trasē. Pusmaratonā bija ieradušies arī vairāki vēsturiskā Spartatlona dalībnieki, kuri 26. un 27.septembrī Grieķijā pieveica 246 kilometrus garo distanci no Atēnām līdz Spartai. Tikai trīs nedēļas pēc šī iespaidīgā skrējiena viņi piedalījās sacensībās Ozolniekos, kā arī atbildēja uz uzdotajiem jautājumiem pēc pusmaratona.

Dienu pirms Ozolnieku pusmaratona risinājās Carnikavas rudens Zibens kross, kurā par Latvijas čempioniem kļuva Dmitrijs Serjogins un Jeļena Ābele.

19.oktobrī Nīderlandes galvaspilsētā Amsterdamā un Vācijas pilsētā Lībekā risinājās maratons ar Latvijas skrējēju līdzdalību. Savā pirmajā maratonā triatlonists Mārtiņš Drusts Amsterdamā finišēja ātrāk par trim stundām (2:57:09). Arī pārējie dalībnieki no Latvijas uzrādīja atzīstamu sniegumu, starp viņiem minams arī sporta funkcionārs Edgars Šneps, kurš maratona 42,195 kilometru distanci pieveica ātrāk par četrām stundām. Lībekas septītajā maratonā septīto reizi finišēja Dmitrijs Ničipors.

Šajā nedēļā lielāko skrējēju vērību izpelnīsies Sigulda, kur kalnu maratonā startēs vismaz 666 skrējēji. Pagaidām sinoptiķi 25.oktobrim sola sausu, bet pavēsu laiku ar dažiem grādiem zem nulles.