Skeletonists Martins Dukurs svētdien Kēnigszē trasē piekto reizi karjerā izcīnīja zelta medaļu pasaules čempionātā un vēlreiz apliecināja piederību pasaules sporta elitei. Sacensību gaitai varēja sekot arī lsm.lv teksta tiešraidē.

Četru braucienu summā Martins Dukurs finišēja pēc trim minūtēm un 23,48 sekundēm. Otrais aiz Martina bija 0,37 sekundes lēnākais vācietis Aksels Jungks, bet par bronzas medaļnieku kļuva Ņikita Tregubovs, kuru no uzvarētāja šķīra 0,54 sekundes.

Tomass Dukurs sacensības noslēdza 12. vietā 3,75 sekundes aiz jaunākā brāļa.

Pirmo pasaules čempiona titulu Martins Dukurs izcīnīja tieši Kēnigszē trasē 2011.gadā. Viņa īpašumā zelta medaļa nonāca arī 2012.gadā Leikplesidā, 2015.gadā Vinterbergā un pērn Īglsā. Martina īpašumā ir arī 2013.gadā Sanktmoricā nopelnītā sudraba godalga.

Martins Dukurs pēc piektdien aizvadītajiem pirmajiem diviem braucieniem bija līderis ar 0,76 sekunžu pārsvaru pār tuvāko sāncensi Tregubovu. Ne tik spoži Martinam veicās svētdien - abos braucienos ceturtais rezultāts, tomēr iepriekš iekrātais pārsvars palīdzēja noturēties itin drošā vadībā.

Martina Dukura ceturtais brauciens

Pēdējais Martina brauciens nebija gluži ideāls, tomēr stabilitāte kļuva par izšķirošo faktoru. Lai gan pēdējā braucienā ātrāki bija Jungks, Aleksandrs Gasners un Tregubovs, Martins saglabāja gandrīz pus sekundes pārsvaru summā.

Martina Dukura trešais brauciens

Trešajā braucienā Martina pārsvars saruka līdz 0,57 sekundēm.

Tomasa Dukura trešais brauciens

Neveiksmīgs trešais brauciens ar nopietnām kļūdām bija Tomasam Dukuram, kurš atkāpās uz devīto pozīciju.

Tomasa Dukura ceturtais brauciens

Tomasam arī ceturtais brauciens gandarījumu nesniedza, un viņš atkāpās uz labāko duča beigām.

Telefonsaruna ar Latvijas izlases treneri Mareku Mezencevu

Treneris Mareks Mezencevs atzina, ka abi Martina braucieni svētdien lika panervozēt. Tomēr pārsvars bijis pietiekami liels, lai viss būtu kārtībā. Pāris stundas pēc sacensību noslēguma Latvijas skeletonisti ar autotransportu jau dosies mājās.