Pasaules kausa izcīņas pirmajā posmā sestdien, kas risinājās Kanādā, Vistleras trasē, Latvijas labākais skeletonists Martins Dukurs ierindojās ceturtajā vietā, savukārt Tomass Dukurs sasniedza 13. vietu, liecina organizatoru informācija.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Dienvidkorejas skeletonists Juns Sunbins, kurš uzrādīja ātrumu 52,84 sekundes. Otrajā vietā Krievijas sportists Aleksandrs Tretjakovs, kurš no uzvarētāja atpalika 0,12 sekundes, savukārt trešais finišēja amerikānis Metjū Entuāns.

Martinu Dukuru pievīla tehnika – viņš startēja ar sabojātu un labotu slieci. Pirmajā braucienā viņš uzrādīja otro labāko rezultātu, no dienvidkorejieša atpaliekot 0,06 sekundes.

Savukārt otrajā braucienā Martins uzrādīja vien sesto rezultātu, un atkrita uz ceturto rezultātu.

Tomass pirmajā braucienā finišēja vien desmitajā vietā, līderim piekāpjoties 0,70 sekundes.

Savukārt otrajā braucienā Tomass Dukurs jau pašā sākumā pieļāva kļūdu un finišēja 14. vietā, kas summā deva tikai 13. vietu. Viņš no dienvidkorejieša atpalika 1,52 sekundes.

"Ir kādreiz pamatīgi jādabū pa muguru, lai sapurinātos un ietu tālāk. Protams, objektīvi Martinam nebija labas slidas - tās tika pamatīgi sabojātas un pēc tam, izpulējot, kļuvušas ļoti neasas, kas šajā trasē un šādos laika apstākļos vairs neder. Tā piramīda ir nopulēta nost un slida vairs neiet," sacīja LTV telefonintervijā sportistu tēvs un treneris Dainis Dukurs.

Viņš pastāstīja, ka glābuši situāciju, kā vien varējuši, taču cita varianta nav bijis. Jau tūdaļ sekošot zvans sadarbības partneriem uz Liepāju un tiks pasūtītas jaunas slidas. Tiesa gan, visu nevarot norakstīt tikai uz bojātajā slidām - bijušas arī kļūdas sestajā un septītajā virāžā. "Nobrauca jau arī slikti," nesaudzīgs bija Dainis Dukurs.

Savukārt par Tomasu Dainis DUkurs izteicās, ka viņa kļūda maksās dārgi. "Kādreiz ir jādabū pa degunu, lai saprastu, ka pašiem arī jāpalabo kļūdas," izteicās sportistu treneris un tēvs.

Jāatgādina, ka skeletoniste Lelde Priedulēna visai veiksmīgi uzsākusi jauno sezonu – piektdien Kanādā Vistleras trasē viņa izcīnīja augsto devīto vietu Pasaules kausa sezonas pirmajās sacensībās