Riteņbraucēji Smukulis un Saramotins finišē piektā desmita beigās pasaules čempionātā

Latvijas riteņbraucēji Gatis Smukulis un Aleksejs Saramotins trešdien Spānijā ieņēma attiecīgi 47. un 50.vietu pasaules čempionātā individuālajā distancē ar atsevišķu startu, liecina rīkotāju informācija. Čempionāta turpinājumā sportisti vēl startēs grupas braucienos.

Pirmo zelta medaļu pasaules meistarsacīkstēs izcīnīja olimpiskais čempions brits Bredlijs Viginss, kurš 47,1 kilometra distancē finišēja pēc 56 minūtēm un 25,52 sekundēm. Līdzšinējais trīskārtējais čempions vācietis Tonijs Martins atpalika 26,23 sekundes un ieguva sudraba godalgu, bet bronzu nopelnīja Nīderlandes čempions Toms Dimolēns, kurš čempionam zaudēja 40,64 sekundes.

Smukulis distancē brauca četras minūtes un 10,83 sekundes ilgāk nekā Viginss, turpretim Saramotins 64 dalībnieku konkurencē uzvarētājam zaudēja nedaudz vairāk kā četrarpus minūtes (+4:33,65).

Jau vēstīts, ka sieviešu konkurencē 26.vietu individuālajā distancē ar atsevišķu startu ieguva Lija Laizāne, bet Dana Rožlapa ieņēma 35.vietu 47 dalībnieču konkurencē. Juniorēm 42.vietā individuālajā distancē ierindojās Endija Rutule.

Vēlāk šonedēļ notiks arī grupas braucieni, kur juniorēm un U-23 vīriešiem brauks Rutule un Krists Neilands. Junioru puišu konkurencē startēs Artūrs Beļēvičs, Valters Čakšs un Aleksandrs Rubļevskis, turpretim elitē sievietēm - Laizāne un Rožlapa. Elitē vīriešiem grupas braucienā trasē dosies Saramotins un Toms Skujiņš.

Pasaules čempionāts Ponferadā noslēgsies svētdien.