Riteņbraucēja Laizāne iegūst 26.vietu pasaules čempionātā

Lija Laizāne otrdien Spānijā ieguva 26.vietu individuālajā distancē ar atsevišķu startu un bija veiksmīgākā Latvijas riteņbraucēja pasaules čempionātā, liecina rīkotāju informācija. Otra Latvijas sportiste Dana Rožlapa ieguva 35.vietu 47 dalībnieču konkurencē.

Par pasaules čempioni kļuva vāciete Liza Brennauere, kura 29,5 kilometrus nobrauca 38 minūtēs un 48,16 sekundēs. Ukrainiete Anna Soloveja bija 18,68 sekundes lēnāka un ieguva sudraba medaļu, savukārt par bronzas laureāti kļuva ASV riteņbraucēja Evelīna Stīvensa, kura uzvarētājai zaudēja 21,25 sekundes.

Laizāne no pirmās vietas ieguvējas atpalika vairāk nekā trīsarpus minūtes (+3:34,93), savukārt Rožlapa bija vēl par minūti lēnāka (+4:35,38).

Brennauere izcīnīja pāris dienās jau otro zelta medaļu, jo braucienā ar atsevišķu startu viņa kļuva par pasaules čempioni arī komandu sacensībās "Specialized-Lululemon" sastāvā. Līdzšinējā pasaules čempione holandiete Ellena van Dijka palika septītā.

Jau vēstīts, ka juniorēm 42.vietā individuālajā distancē ierindojās Endija Rutule. Braucienā ar atsevišķu startu vīriešiem trešdien startēs Gatis Smukulis un Aleksejs Saramotins.

Vēlāk šonedēļ notiks arī grupas braucieni, kur juniorēm un U-23 vīriešiem brauks Rutule un Krists Neilands. Junioru puišu konkurencē startēs Artūrs Beļēvičs, Valters Čakšs un Aleksandrs Rubļevskis, turpretim elitē sievietēm - Lija Laizāne un Dana Rožlapa. Elitē vīriešiem grupas braucienā trasē dosies Aleksejs Saramotins un Toms Skujiņš.

Pasaules čempionāts Ponferadā noslēgsies svētdien.