Ķiksis kļūst par pasaules čempionu veterāniem riteņbraukšanā trekā

Ainārs Ķiksis nedēļas nogalē Lielbritānijā uzvarēja veterānu grupas ieskaitē pasaules čempionātā treka riteņbraukšanā individuālajā braucienā, pirmdien informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Pasaules veterānu spēlēs Mančestrā valmierietis Ķiksis startēja grupā, kur sacentās 40 līdz 44 gadus veci sportisti. Sacīkstēs 700 metru distancē 25 sportistu konkurencē Ķiksis finišēja pēc 48,442 sekundēm, un viņa sasniegumu konkurenti nepārspēja. Otrās vietas ieguvējs Norvēģijas riteņbraucējs Džozefs Santanjello uzvarētājam zaudēja gandrīz pusotru sekundi.

Čempionātā, kas ilgs līdz sestdienai, Ķiksis startēs arī savā spēcīgākajā disciplīnā - sprintā.

Viens no visu laiku izcilākajiem Latvijas treka riteņbraucējiem Ķiksis profesionāļa karjerā kļuva par pasaules junioru čempionu un Eiropas elites čempionu, bet pašlaik turpina sportiskās gaitas senioru sacensībās. Pērn viņš ieguva medaļas gan Eiropas, gan arī pasaules veterānu čempionātos.