Latvijas regbisti uzvar arī Kipru Eiropas Nāciju kausa spēlē

Latvijas regbija valstsvienība sestdien Rīgā ar 39:20 uzvarēja Kipras izlasi Eiropas Nāciju kausa (ENC) izcīņas 2B divīzijas spēlē, gūstot otro panākumu turnīrā aizvadītajās divās spēlēs, informēja organizatori.

Punktus Latvijai ar piezemējumiem guva kapteinis Jānis Skuja, kurš aizvadīja pēdējo spēli valstsvienībā, kā arī Guntis Cirša, Matīss Zalcmanis, Leno Bramanis un Uldis Saulīte. Savukārt Ruslans Kotļevs trāpīja realizācijas un soda sitienu, bet Vadima Martiņenko rēķinā bija trīs realizācijas un soda sitiens.

Pirmajā puslaikā kiprieši vairākkārt panāca izlīdzinājumu (3:3 un 10:10), taču pārtraukumā ar piecu punktu pārsvaru devās mājinieki. Savukārt otrajā puslaikā arvien vairāk izpaudās Latvijas izlases pārsvars, un Kipras regbisti savu nākamo piezemējumu veica tikai cīņas beigās.

Pēdējo spēli valstsvienībā aizvadīja tās ilggadējais līderis Skuja, kurš nacionālajā izlasē spēlēja 18 gadus. Skuja ir arī rekordists pēc izlasē aizvadīto spēļu skaita un veiktajiem piezemējumiem.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs tikai 2015.gada pavasarī, kad izbraukumā tiksies ar Lietuvas valstsvienību. Lietuvieši pirmajās divās spēlēs uzvarēja Andoru un Ungāriju.

Gan Kipras, gan Latvijas regbisti jauno divu gadu ciklu ENC 2B divīzijā sāka ar uzvarām pirmajās spēlēs. Kipra oktobrī mājās ar 30:10 uzvarēja Andoras izlasi, bet Latvijas valstsvienība viesos ar 16:14 pārspēja ungārus.

Pēc divu apļu turnīra spēcīgākā 2B divīzijas komanda pakāpsies uz 2A līmeni, bet vājāka vienība izkritīs uz 2C divīziju.