Jēkabpilī kā varoni sagaida pasaules rallijkrosa 3.vietas ieguvēju Reini Nitišu

Svētdienas vakarā vismaz divi simti jēkabpiliešu kā varoni sagaidīja pasaules rallijkrosa čempionāta trešās vietas ieguvēju „Super Car” klasē, jēkabpilieti, 18 gadus veco Reini Nitišu, Latvijas Radio pastāstīja laikraksta „Jaunais Vēstnesis” žurnāliste Māra Grīnberga no Jēkabpils.

Jēkabpilieši joprojām dzīvo  uzvaras gaisotnē. Visu vasaru un rudeni jēkabpilieši aizturētu elpu sekoja līdzi sava novadnieka Nitiša gaitām šajā prestižajā čempionātā, kurā līdz šim uzvaras laurus vēl nebija plūcis neviens sportists no Latvijas.

Reinis Nitišs arī iepriekš bija sacījis, ka galvenais ir cienīgi startēt, protams, cerot uz labākajiem rezultātiem, taču piedzīvotais pārspējis cerēto.

„Sezona bija negaidīta, un rezultāts atnāca negaidīts, protams, cerība bija dziļi sirdī iekšā, bet to neprognozēja. Esam paveikuši lielu darbu un sasnieguši labāku rezultātu, nekā bija plānots pirms sezonas,” atzina Nitišs.

Viņš arī bija pārsteigts par sagaidītāju daudzumu Jēkabpils laukumā.  „Domāju, ka atnāks kādi 10, nu 20, nu 30... Bet te tāds bars. Paldies visiem atbalstītajiem, tas dod papildu emocijas cīnīties tālāk,” sacīja Nitišs.

Reinis Nitišs: Sezona bija negaidīta
00:00 / 00:30
Lejuplādēt

Čempionu un viņa atbalstītājus – ģimeni, SIA „Ošukalns”, SKN sporta kluba pārstāvjus un vienkārši visus piekritējus gaidīja milzīga, ap 30 kilogramu smaga torte, bet čempions dalīja autogrāfus visiem saviem piekritējiem.

Jau ziņots, ka Reinis Nitišs pasaules rallijkrosa čempionāta pēdējā posmā Argentīnā izcīnīja otro vietu un nosargāja trešo pozīciju sezonas kopvērtējumā, gūstot augstāko panākumu Latvijas autosporta vēsturē, informēja Latvijas Automobiļu federācijā. Latvijas braucēja pārstāvētā "OlsbergsMSE Ford" uzvarēja komandu vērtējumā.

Nitišs kļuva par pirmo latvieti, kas izcīnīja medaļu Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) pasaules čempionāta seriālā. Eiropas čempionātā 2000. gadā autokrosā uzvarēja Uģis Traubergs, pērn Eiropas čempiona titulu rallijkrosā "Super 1600" klasē nodrošināja Nitišs, bet šogad šajā seriālā bronzu ieguva Jānis Baumanis.