• Pirmdiena, 2017. gada 1. maijs
  • Vārda diena: Ziedonis
Rīgā +1°C, A vējš 2m/s

Valsts kanceleja piedāvā likvidēt 7000 darbavietu valsts pārvaldē

Ieteikt šo rakstu

24 komentāri | Latvijā

Valsts kanceleja izstrādātais valsts pārvaldes reformu plāns paredz likvidēt 7000 jeb 7%-10% darbavietu valsts pārvaldē, no kurām daļa ir brīvās vakances, to Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš.

Pēc viņa teiktā, Valsts kanceleja izstrādātajā valsts pārvaldes reformu plānā aicina fokusēties uz valsts pārvaldes funkciju pārskatīšanu – kas no tā, ko valsts pārvalde tagad dara, jāturpina darīt, un no kā varētu atteikties.

Lai to īstenotu, ir "jāpielieto arī pātagas funkcija" – valsts pārvaldes iestādēm nāksies atbrīvoties no noteikta skaita strādājošo, lai algas varētu palielināt cilvēkiem, kas dara tās funkcijas, kas valsts pārvaldē ir nepieciešamas, skaidroja Krieviņš.

Viņš atkārtoti atzina, ka mērķis ir – lai valsts pārvaldē strādājošo atalgojums sasniegtu 80% no algas, kas par līdzvērtīgu darbu tiek maksāta privātajā sektorā. 

Pašlaik valsts pārvaldē augstākā līmeņa ierēdņi, kas kopskaitā ir aptuveni 23 cilvēki, mēnesī algā saņem 2441 eiro pirms nodokļu samaksas (bez piemaksām). Taču vairums valsts pārvaldē nodarbināto mēnešalgā pašlaik saņem no 687 eiro līdz aptuveni 907 eiro pirms nodokļu samaksas.

Valsts kanceleja piedāvā likvidēt 7000 darbavietas valsts pārvaldē, no kurām daļa ir vakances. Vakanču skaits pa iestādēm atšķiras – dažviet vakances veido 4% no kopējā darbavietu skaita, citviet tie ir 10%-12%, bet vidēji valsts pārvaldē ir 6,9% vakanču, skaidroja Krieviņš.

Pēc viņa teiktā, plāns likvidēt 7000 jeb 7%-10% darbavietu valsts pārvaldē attieksies arī uz Valsts kanceleju – arī tur samazinās darbavietu skaitu par 7% -10%, atzina Krieviņš, izsakot cerību, ka arī pašvaldības sekos un atteiksies no nevajadzīgām funkcijām, likvidējot attiecīgās darbavietas.

Valsts kancelejas vadītājs piebilda, ka Valsts kancelejai līdz šim bieži vien esot izdevies novērst jaunu darbavietu izveidi valsts pārvaldē.

Vēlams būtu valsts pārvaldē veidot sistēmu, kurā būtu noteikts grozs ar štata vietām, kas tiktu pārdalītas starp resoriem, ja parādās jaunas funkcijas.

Krieviņš tāpat atkārtoti norādīja, ka Pārresoru koordinācijas centrs (PKC) būtu likvidējams, tā funkcijas nododot Valsts kancelejai. Tikmēr par ministriju apvienošanas ideju, kas ik pa laikam izskan, Krieviņš ir piesardzīgs – tādā gadījumā būtu jāvērtē, kāds ieguvums būtu no šādas "mehāniskas apvienošanas".

Atbalsta funkciju centralizācijā, pēc Krieviņa teiktā, gan daudz kas ir darīts – šīs funkcijas centralizētas resoru ietvaros. "Resori ir sacentralizējušies un ir jāiet tālāk," teica Krieviņš, norādot, ka centralizēt varētu IT pakalpojumus valsts pārvaldē, kā to izdarīja Kanāda.

Viņš skaidroja, ka Valsts kancelejas izstrādātais reformu plāns nosūtīts saskaņošanai ar Finanšu ministriju, Tieslietu ministriju un PKC. Tām lūgts savus viedokļus iesniegt līdz 17.martam. Ja iebilžu nebūs, tad reformu plānu vadībā varētu skatīt marta pēdējā vai aprīļa pirmajā nedēļā.

Savukārt, ja par reformu plānu būs kādi nesaskaņoti jautājumi, tad tas tiks virzīts ierastajā kārtībā - vispirms nonākot valsts sekretāru sanāksmē un pēc tam valdībā. Ar premjeru Māri Kučinski (Zaļo un zemnieku savienība) reformu plāns ir pārrunāts trīs reizes. "Kopīgiem spēkiem, cerams, ka izdosies (..)," piebilda Krieviņš.

Komentāri (24)

Sise

Vajag sākt var Sabiedrības integracijas fondu,sēž dārgās telpās,bet jēgas nekadas

Anita

Urā, ura, urā!
Kas Maximai būs jaunu kasierīšu par minimālo algu un maksimālo slodzi!!!!!!!!

aija

nevis piedaavaat likvideet,bet ir jaalikvidee attopieties juus tur valsts paarvaldee un visaas tajaas iestaadees straadaajosie, domaajiet par tautu nevis savaam kabataam laujiet arii tautai dziivot jo juus bez tautas neesat nekas, kameer juus sanemat tuukstosus tikmeer tauta mirst badaa

Neslāvs

Par kādu "badā mirstošo" tautu tu runā? Varbūt ej strādāt par apkopēju valsts pārvaldē, ar centību izsitīsies vecākās apkopējas amatā.

Veronika

Domāju, ka tautai no tā labāk nebūs: tos likvidētos tak bāzīs, kur vien varēs, bet vienkāšam cilvēkam kur strādāt?

nu nu

Pirmais uzdevums: samazināt deputātu skaitu uz 50%
Nepalielinot atlikušajiem ,50 algas,jo tās tāpat ir neadekvātas ar nepadarīto un sasolīto un neizpildīto.
IZM arī ir uzpūstas štata vienības.IKVD arī lietderīgi būtu pārskatīt savu darba efektivitāti.

xx

lai sāk ar savu kantori un beidz reiz ražot murgainus dokumentus.

xxx

kas kopskaitā ir aptuveni 23 cilvēki - jāāā, ja pat tik 'daudz' cilvēkus nevar saskais'tit tas, ar šādu skaitīšanu tiešām var ticēt tiem aprēķiniem

Neslāvs

Liec mierā Saeimu, tā mūsu vēlēta! Sāc ar regulāru apakšbikšu maiņu.

nerss

gan jau atradiis ienesiigus amatus peec tam, par to valdiiba ruupeejas. saeimu uz 50 cilveekiem, lai redz, ka var straadaat arii ar mazaak gudraam galvaam. iznaak kaa tai teicienaa- viens straadaa, divi skataas, un tie divi noskataas , vai tie divi pareizi skataas. visus liekeezus araa no valsts iestaadeem, jo valsts jau nemaz nav ir tikai iereednji un nabagi

Ass

Ar centralizāciju jau pieaufa darba apjoms. Lai paskatās kāds ir uzdevumu daudzums un kā tas ir pieaudzis. Darbinieki karās no uzdotā,jo visu nevar paspēt tā kā viss parasti ir steidzams. Ko samazināt? Tas to būs spējīgs padarīt? Var jau apkraut ar uzdevumiem tikai vai tie nodzītie zirgi līdz pensijau novilks. Zinu daudzas iestādes kur vienam darbiniekam pienākumu aojoms uz neskaitāmām lapām un alga 360 -400 euro. Prasības augstājā uzglītība utt. Tas, ka cilvēki nepiesajās uz vakantiem amatiem taisnība, ne nevar pavilkt,nav prasmju, darba apjoms liels,nervu bojāšana un stress katru dienu un alga salīdziniši nekāda. Lielajiem bļāvējuem ueteiktu pastrādāt gadu pirms bļaut, ka iestādēs nekas nav jādara.

Labais...

Un cik tad viņi saņem prēmijās un piemaksās?

Jautājumi Krieviņam

1. Ja no tiem 7000 plānotajiem 3000 ir mistiskas vakances, kāpēc informācija par vakancēm neparādās valsts iestāžu mājas lapās, netiek publicēta Latvijas vēstnesī, neparādās NVA sludinājumos? Aktuālās vakances valsts pārvaldē, kas publicētas Latvijas vēstnesī uz šo brīdi ir 240. Kur ir pārējās? Vai vakances neparādās publiskajā telpā, jo tās ir domātas tikai "pietuvinātajiem"? Vai šo vakanču nauda tiek sadalīta? Kam vēl vajadzīgi algas pielikumi?
2. Kādēļ nekas nav teikts par pārvaldes optimizāciju, dublēto funkciju likvidēšanu, ministriju skaita samazināšanu, visādu koordinācijas centru, apkalpošanas aģentūru, to pakļautības iestāžu likvidāciju? Kad tas notiks? Kad ieviesīs materiālu atbildību par brāķa likumiem, par zaudētām tiesvedībām, kompensācijām nelikumīgi atlaistajiem? Kāpēc to nemaksā paši vainīgie?
3. Kādēļ kopā sajaukti derīgie valsts pārvaldes darbinieki un liekēži? Kuras grupas samazinās, - mediķus/skolotājus jeb tomēr papīru ražotājus?

Ass

Varbūt vienkārši tā nauda vakantajiem amatiem iestādēm nav iedalīta? A kāpēc vajag, ja citi tāpat tiek galā neviss strādājot bet skrienot. Vai padomā par kvalitāti kāds? Diez vai.

Oskars

Pirmsvēlēšanu opija dūmi. Es gribu redzēt vienā rindā 7000 liekēžu ar nodokļu grāmatiņām zobos- tad ticēšu !

zuze

un vēl kādus 15 tūkst pašvaldībās.... sākumama.... Neiedomājama iniciatīva Nekādas zaļās ilgtspējas

un ko domā Tu?

un ko darīs visi tie atlaistie? kā kompensācijas iespēju varētu piedāvāt atbalstu biznesa uzsākšanai

jocīgi tomēr

ka visi tā priecājas, ka kāds cits tiks atlaists. tie droši vien tādi paši cilvēki kā Jūs, kuriem jāuztur savas ģimenes un bērni.

ilze

Vispirms jalikvide valsts kanceleju. Prezidentam nav nepieciesama tad svita

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Komentēt vari arī ar savu draugiem.lv vai Facebook profilu!

Atlikušo simbolu skaits: 1000