Rīta Panorāma

Intervija ar Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāju Ingusu Vircavu

Rīta Panorāma

"Ģimenes šūpuļa" patvēruma māja

Intervija ar premjerministri Laimdotu Straujumu

Straujuma: Latvija nevarēs izvairīties no lielāka skaita bēgļu uzņemšanas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Atkārtoti kritizējot Eiropas Komisijas politiku patvēruma meklētāju uzņemšanas jautājumā, premjere Laimdota Straujuma („Vienotība”) pauda, ka Latvija nevarēs izvairīties no lielāka bēgļu skaita uzņemšanas, intervijā LTV raidījumā „Rīta Panorāma” sacīja valdības vadītāja.

„Tas ir visai reāli,” viņa sacīja, atbildot uz jautājumu, vai Latvijai, atbilstoši EK prezidenta Žana Kloda Junkera jaunākajam un vēl nepublicētajam plānam, būs jāuzņem vairāk bēgļu. Tiesa, runa ir „par simtiem, ne par tūkstošiem cilvēku”. „Es neticu, ka mēs varēsim izvairīties no solidaritātes žesta,” pauda premjere.

Vienlaikus Straujuma neslēpa, ka uz Briseli teikt jāvārdu lielākai bēgļu uzņemšanai viņa dosies vien tad, ja būs koalīcijas atbalsts.

„Bez mandāta es nevaru braukt un runāt par citu skaitli un citiem nosacījumiem,” viņa teica.

Vaicāta, kādās krāsās tad viņa krāso valdības nākotni, jo viena no koalīcijas partnerēm - Nacionālā apvienība - aizvien neatbalsta bēgļu uzņemšanu, sacīja: „Es nekrāsoju, es strādāju. Tā pati nokrāsosies”.

Paredzams, ka drīzumā visas trīs Baltijas valstis varētu vienoties par kopīgu politiku bēgļu uzņemšanā.

Tomēr valdības vadītāja nekavējās atkārtoti kritizēt EK rīcību bēgļu politikā. Viņasprāt, ir jāveido valstu saraksts, no kurām izceļojušie cilvēki vispār ir jāuzņem.

„Es varu atbalstīt to, ka EK pietiekoši nopietni nestrādā jautājumos, lai apturētu bēgļu plūsmu. (..) Ir absolūti skaidrs, ka Eiropa nevar uzņemt ekonomiskos bēgļus,” norādīja Straujuma.  „Šī masveida plūsma ir visai dīvaina. Āfrikas valstis gadiem ir bijušas nestabilas, taču šobrīd šī plūsma ir ļoti izteikta,” teica Straujuma.

Vienlaikus premjere atzina, ka ES izskanējušas runas, ka valstīm, kas negrib uzņemt bēgļus, varētu samazināt ES finansiālo atbalstu, to pārdalot par labu patvēruma meklētāju dzīves uzlabošanai.

Jau ziņots, ka Latvijas valdība jūlijā vienojās par 250 bēgļu uzņemšanu Latvijā divu gadu laikā. Izveidota sešu ministriju pārstāvju un ekspertu darba grupa, kas, balstoties citu valstu pieredzē, izstrādās bēgļu uzņemšanas plānu.

Savukārt Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera priekšlikums paredzot sadalīt pa ES valstīm vēl 160 000 bēgļu, par bēgļu krīzi ES līderi spriedīs samitā 14.septembrī.

Taču Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Fransuā Olands šajās dienās vienojušies par kopīgu pozīciju bēgļu jautājumā – patvēruma meklētāju sadalīšanai pa ES valstīm jābūt noteiktai un obligātai. Kopīga pozīcija ir arī Polijai, Ungārijai, Čehijai un Slovākijai - kvotas nav pieņemamas.

Eiropā lielā bēgļu plūsma tiek saistīta ar nerimstošajiem konfliktiem gan Sīrijā, gan daudzās Āfrikas valstīs. Taču šo procesu vēl sarežģītāku padara kontrabandisti, kuri, īpaši Lībijas krastos, par bargu naudu pārdod vecas laivas glābiņu meklējošajiem un cilvēku pilnas sūta tās ūdeņos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti