• Pirmdiena, 2017. gada 24. aprīlis
  • Vārda diena: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
Rīgā +1°C, D vējš 3m/s

«Stradiņu» jaunajā korpusā Veselības inspekcija atklāj nepilnības

Ieteikt šo rakstu

3 komentāri | Latvijā

Veselības inspekcija sniegusi negatīvu atzinumu par Rīgas Stradiņa slimnīcas jauno korpusu. Tas nozīmē, ka inspekcija pagaidām iebilst pret ēkas nodošanu lietošanā.

Veselības inspekcijas vadītāja Aija Mežsarga skaidro, ka

inspekcija konstatējusi vairākas būtiskas nepilnības, kas nozīmē, ka jaunais slimnīcas korpuss vēl nav gatavs drošai savu funkciju pildīšanai.

“Nepareizi piestiprināti radiatori, kas apgrūtina telpu dezinfekciju un apstrādi. Ķirurģisko manipulāciju un operāciju bloka atsevišķie risinājumi ir nepilnīgi – nepareiza logu konstrukcija, elektrosadales skapju novietne. Līdz ar to tas neatbilst tehniskā projekta tehnoloģijas daļas risinājumam. Nav pabeigta telpu iekšējā apdare, ir nepabeigta speciālo durvju loku montāža. Telpas nav sagatavotas atbilstoši rentgenoloģiskās iekārtas montāžai un darbības organizēšanai,” nepilnības uzskaita inspekcijas vadītāja.

Inspekcijas ieskatā nepilnību novēršana varētu prasīt vairākus mēnešus. Slēdziens nosūtīts Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniekiem – pilnsabiedrībai “SBRE”.

Ziņots, ka slimnīcas jaunā korpusa nodošana ekspluatācijā bija plānota jau pērnā gada 17.oktobrī, un par katru kavēšanās dienu būvnieki maksā vairāk nekā 3000 eiro lielu soda naudu.

No visām pārējām atbildīgajām valsts un pašvaldības iestādēm būvnieki saskaņojumu jau saņēmuši, un Veselības inspekcijas pozitīvs atzinums ir pēdējais elements, lai ēku drīkstētu nodot lietošanai.

Komentāri (3)

Koko

Tā kā dzīvoju netālu, tad nekas nepārsteidz. Kur apkārtējās ielās noliek savus auto, tur paliek daudzviet netīrība, visu izmētā, brauc uz zāles utt. Un kas tad tur var būt iekšā?

pa šmigu

Nu i kruti veselības inspektori! Tur tak dakteri strādā tai inspekcijā nevis būvnieki - kā viņi zina, kā jānovieto radiatori!!!!! Ņeužeļi prot tehniskos rasējumus lasīt!

Dace

šitos būvnieki ir "aizmirsuši "

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Komentēt vari arī ar savu draugiem.lv vai Facebook profilu!

Atlikušo simbolu skaits: 1000