Dienas ziņas

Tīsu poligonā izspēlē kaujas ainas

Dienas ziņas

Ēdolnieki ziedo vietējai meitenei

Katru dienu slimnīcā nonāk bērni ar apdegumiem

Slimnīcā katru dienu nonāk bērni ar apdegumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Karsta dzēriena krūze un tuvu galda malai nolikts zupas šķīvis ir biežākie iemesli, kāpēc mazi bērni gūst smagus apdegumus. Vecāki bieži neaizdomājas, kādus riskus var radīt ikdienišķa maltīte. Šogad vien ātrā palīdzība devusies jau 84 šādos izsaukumos, kad bērni guvuši nopietnus apdegumus. Šonedēļ vienā diennaktī vien pat četri šādi izsaukumi, kur, aplejoties ar karstu šķidrumu, apdegumus guvuši bērni vecumā līdz pusotram gadam.

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā nonāk vissmagāk cietušie pacienti.

Apmēram 80% applaucējumu gūti tieši no tējas vai kafijas, un visbiežāk negadījumi notiek tiešā vecāku klātbūtnē.

Arī pēdējie divi pacienti šeit ieradušies pēc apliešanās ar karstu tēju. Mediķiem, kuri sniedz palīdzību cietušajiem, ir savi novērojumi par traumu gūšanu.  

"Nedaudz mainās apdeguma veidi, mainoties sociālām situācijām un tā tālāk. Praktiski nekrīt vairāk ievārījumu katlos, cūkēdiena katlos. Tāds viens pa trīs gadiem gadās, kādreiz tie bija standarti, toties šie rokā [turētie] un ar kafiju un tēju - to procents paliek  aizvien lielāks, mums kādreiz viņš bija neliels, bet tagad ir daudz vairāk. Grila atgadījumu kādreiz nebija, tagad ir," stāsta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas operāciju bloka vadītājs Džeimss Rozītis.

Bērnu slimnīcā aizvadītajā gadā uzņemti 133 pacienti ar smagiem apdegumiem, bet kopējais izsaukumu skaits sasniedza 640 negadījumu.

Neatliekamās palīdzības ekipāžas vidēji divas reizes dienā steidzas uz izsaukumu pie apdegumus guvuša bērna.  

"Kad bērniņam tiek sniegta pirmā palīdzība, kas ir jāsniedz nekavējoties, -  tā ir atdzesēšana. Sekunžu laikā ir vajadzīgs dzesēt apdeguma vietu zem tekoša vēsa ūdens vismaz 10 minūtes un tad jau skatīties; ja apdeguma vieta ir lielāka par bērna plaukstu, tad noteikti nepieciešams sazināties ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem," atgādina "ātrās palīdzības" pārstāve Inga Vītola.

Ārsti uzsver, ka vecākiem atliek tikai mirkli novērsties un bērns jau ir paspējis savainoties. Tāpēc ir nepieciešams noslēpt vadus, izmantot plīts tālākos riņķus un pārstāt manipulēt ar telefonu un karstiem dzērieniem, kamēr bērns atrodas rokās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti