Dienas notikumu apskats

Putins gatavs uzlabot attiecības ar ES; Eiropa pagarina sankcijas

Dienas notikumu apskats

Valdības komiteja nepieņem lēmumu par Mediju politikas pamatnostādnēm; diskusijas turpinās

Pedagogu algu reformu valdībā varētu skatīt 5. jūlijā; joprojām trūkst 4,5 miljoni eiro

Skolotāju algu reformu valdībā varētu skatīt jūlijā; joprojām trūkst 4,5 miljoni eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Koalīcijas partijas pirmdien, 20.jūnijā, vienojās virzīt skatīšanai valdībā pedagogu algu reformu, kaut gan šobrīd tai trūkst 4,5 miljoni eiro, pēc koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdes sacīja premjers Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība). Finanšu ministrija reformai trūkstošo naudu gan nedos. Tas nozīmē, ka ministrijām no kādiem iecerētajiem tēriņiem būs jāatsakās. 

Pēc aptuveni pusotru stundu ilgām sarunām koalīcijas partijas vienojās, ka skolotāju atalgojuma reformai ir jāvirzās uz priekšu Ministru kabinetā. Pagaidām gan joprojām reformai trūkst 4,5 miljoni eiro nākamajam gadam.

Kučinskis pēc tikšanās ar koalīcijas partneriem norādīja, ka Finanšu ministrija neatbalsta trūkstošās summas piešķiršanu, tāpēc skolotāju algu dēļ nāksies atteikties no kādām citām 2017. gada iecerēm.

“Visām koalīcijas partijām ir jārēķinās – ja šodien jau pirms budžeta veidošanas tiek pateikts, ka budžetā būs finansējuma pieaugums izglītības, arī kultūras izglītības nozarēs, kopā 31,5 miljoni eiro, faktiski budžeta veidošana jau ir pie finiša. No tā vairāk atkāpties mēs nevarēsim. Iespējams, citas lietas būs uz nākamo gadu jāatliek,” atzina Kučinskis.

Vēl pagājušajā nedēļā kultūras un izglītības ministri pēc tikšanās ar Kučinski norādīja, ka reformai trūkst seši miljoni eiro, taču tagad 1,5 miljonus “Vienotības” vadītajai Izglītības ministrijai ir izdevies ietaupīt, mainot reformas ieviešanas grafiku bērnudārzos. Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis uzsver, ka pats ir optimists un cer, ka vēl trūkstošā nauda reformai tiks atrasta.

Viņš atgādina, ka izglītība ir viena no Kučinska valdības deklarētajām prioritātēm un ar algu reformu kavēties nedrīkst: “Kas attiecas uz vispārējo izglītību, mēs nevaram šeit pagarināt ieviešanas laiku, jo visi mūsu aprēķini ir vērsti uz to, lai varētu skolas realizēt programmas, lai pašvaldībām pietiktu līdzekļu, un lai būtu novadi un skolas, kas būs būtiski ieguvēji, bet būtībā nebūtu finansiāli zaudētāji.”

Koalīcija arī vienojās, ka Kultūras ministrijas pārraudzībā esošo izglītības iestāžu pedagogu algām arī ir jābūt iekļautām reformā. Nacionālās apvienības pārstāvis Einārs Cilinskis pēc koalīcijas sarunām norādīja, ka partija atbalsta reformu un jāturpina meklēt trūkstošo naudu: “Jebkurā gadījumā Nacionālā apvienība atbalsta to, ka šis risinājums ir vienots. Ka nekādā veidā kultūras pedagogi nedrīkst būt diskriminēti, un šajā koncepcijā tas tā ir. Acīmredzot, mēs ļoti rūpīgi izvērtēsim to uzstādījumu, ko minēja premjers. Tātad šobrīd lēmums virzās uz priekšu, un es ceru, ka tiks atrasts risinājums,” sacīja Cilinskis.

Jaunais pedagogu algu modelis paredz palielināt skolēnu skaitu uz vienu pedagogu, kā arī pacelt minimālo likmi no 420 eiro līdz 680 eiro, reizē arī par deviņām kontaktstundām palielinot slodzi. Izglītības ministrs Šadurskis cer, ka Ministru kabinetā beidzot atalgojuma reformu varētu apstiprināt 5.jūlijā.

Jau vēstīts, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aprīlī prezentēja jaunu pedagogu atalgojuma modeli, informējot, ka skolotājiem  par pilno darba slodzi ļaušot saņemt par 62% jeb 200 – 300 eiro vairāk. Pašlaik skolotāju minimālā likme par slodzi ir 420 eiro.  Latvijas izglītības darbinieku arodbiedrība gan šos aprēķinus apšauba, norādot, ka 62% algu kāpums nebūs nevienam skolotājam.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti