Rīta intervija

Intervija ar Daugavpils mēru Jāni Lāčplēsi

Rīta intervija

Ādažu novada mērs: Pedagogu algu saglabāšanai var nākties palielināt bērnu skaitu klasē

Intervija ar Dzintaru Rasnaču

Rasnačs: Trauksmi par Stambulas konvencijas kritiku ceļ organizācijas, kuras baidās zaudēt finansējumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Trauksmi par Tieslietu ministrijas piesaistīto juristu kritiku un aicinājumu neparakstīt Stambulas konvenciju ceļ organizācijas, kuras bažīgas par turpmāko finansējuma saņemšanu funkcijām, kas vērstas pret vardarbību. Tā intervijā Latvijas Radio sacīja tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība).

Valdība otrdien, 10.maijā, lems par to, vai Latvijai parakstīt Stambulas konvenciju. Tieslietu ministrs atzina, ka viņa vadītā ministrija neatbalsta šīs konvencijas ratificēšanu, taču pieļauj ratificēšanu, pievienojot Latvijas parakstam atsauci, ka mūsu valsts atbalsta konvenciju vien tik tālu, cik tā nav pretrunā ar Satversmes normām.

Tomēr Saeimas atbalstu konvencija negūšot ne šīs, ne divu nākamo parlamenta sasaukumu laikā, uzskata ministrs. Tas saistīts ar konservatīvām vērtībām, kas Latvijā esot gana labi nostiprinājušās.

Rasnačs arī komentēja, ka “plašu propagandu” īsteno tās organizācijas, kuras norūpējušās, ka nevarēs turpmāk saņemt atbalstu, ja konvencija netiks apstiprināta. Viņš gan solīja, ka atbalsta funkcijai, kas vērstas pret vardarbību, finansējums būs.

Maija sākumā plašu diskusiju izraisījusi Tieslietu ministrijas pasūtītā juridiskā analīze par Stambulas konvenciju par vardarbību pret sievietēm un ģimenē. Atzinumā rekomendēts neparakstīt konvenciju pat ar vienpusējas deklarācijas pievienošanu. Minētā ministrijas pasūtītā analīze gan raisījusi juristu kritiku.

Stambulas konvencija detalizēti atrunā dažādus vardarbības paveidus, uzliekot par pienākumu par tiem paredzēt arī sodus Krimināllikumā. Tāpat konvencijā daudz tiek runāts arī par prevenciju un izglītošanu, lai mazinātu sabiedrībā iesīkstējušos stereotipus, uzsverot, ka vardarbība ģimenē nav pieļaujama. Dokuments paredz radīt dažādus sociālos pakalpojumus, piemēram, atbalsta un krīžu centrus, kā arī bezmaksas palīdzības telefona līniju vardarbības upuriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti