• Trešdiena, 2017. gada 26. aprīlis
  • Vārda diena: Rūsiņš, Sandris, Alīna
Rīgā +8°C, DR vējš 10m/s

Prezidents: Tā ir milzīga skaita neaizsargātu cilvēku slepkavība

Ieteikt šo rakstu

50 komentāri | Latvijā

"Šis ir gadījums, kas ir jāsauc skaidri, ka tā ir milzīga skaita neaizsargātu cilvēku slepkavība un tā arī būtu jārīkojas," Latvijas Televīzijai sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

"Tā ir kompleksa lieta un to nevar saukt par nelaimes gadījumu, jo daba tur nav piedalījusies. Tur nevar neko pārmest ārējiem spēkiem. Tā ir mūsu pašu ilgi krātā nelaime, kas ir realizējusies ar tik šausmīgām sekām," teica prezidents.

Viņš arī norādīja, ka šoreiz ir jāiesaista neatkarīga ekspertīze no citas zemes, kas nav saistīta ar Latviju vai celtniecības biznesu. "Mēs esam tik tālu no normālas valsts, ka būsim atkal spiesti aicināt palīgā cilvēkus, kas ir izveidojuši valstis, kur šī atbildība ir," sacīja prezidents.

"Nevar šo lietu izmeklēt pusgadu. Tad būs tādas aizsardzības sabūvētas," viņš teica.

Prezidents piekrīt tai versijai, ka tur nav viena konkrēta lieta, bet lietu ķēde, kas ir krājusies gadiem un realizējusies tādā rezultātā. Viņš norāda, ka līdzīga situācija ir arī citās jomās, piemēram, ar drošību uz ceļiem, uzņēmumu bankrotiem utml.

"Ir jāizbeidz spēlēšanās, ka tēlojam politisko atbildību. Šeit tās sekas ir redzamas tādā veidā, kas ir pilnīgi neatgriezenisks. Jāmaina daudz kas politiskajā sistēmā. Skaidrs, ka ir vājums un bezatbildība visos līmeņos, kad tiek nondrošināts, ka neviens ne par ko neatbild," kritizēja Bērziņš.

Viņš uzskata, ka atbildīgo ir ļoti daudz, un pauda cerību, ka vēlētāji novērtēs un beigsies šis "politiskais bizness". "Tā tas turpināties nedrīkst. Mums ir tikai viena demokrātijas puse – tiesības, atbildības nav," viņš teica.

Kā vienīgo pozitīvo šajā notikumā Bērziņš saskatīja cilvēku vienotību. "Skaidri parādījās, ka Latvijas cilvēki ir vienoti. Cilvēki pierādīja, ka tur viss ir kārtībā. Ļoti slikti mums ir izveidojusies vara un likumdošana," viņš teica,

Komentāri (50)

laima

Cik ļoti nepatīkama uzrunai, sajā sēru dienā! Neviens viņa vārds neatbilda viņa paš darbiem un rīcībai. Rupji!

dace

Beidzot kāds to pateica skaļi. Paldies.

nja

Man patika viņa izteiksme un runa! vēl gribējās dūri galdā:)

Imants Parādnieks

Prezidents secina dziļi - "Slepkavība!"
TV - ne-viens ne-pa- jau-tā:"Amerik! 20 % = 52 dvēseļu vērti?"
TĀDI - ar Klusētāju Atvēli - Dvēs'les Pļauj!
Un visas būves - būs par 20% trauslākas!
Un iesaistītajiem - "rovītē cepeši ož" - pēc Raiņa - "Prātīga rīcība".

ilze

dargā valdība! mazāk runājat vairak darāt!
MadaraL_e

MadaraL_e

Prezidetam vajag būt mazliet ieturētākam, bet tomēr domai piekrītu un ceru, ka šis būs pagrieziena punkts Latvijas iedzīvotāju domāšanā - ir jāsāk domāt ilgtermiņā!

Anna

Piekrītu Laimai - prezidenta šodienas, tā sauktās, uzrunas saturs bija reti nejauks un ļoti neatbilstošs sēru dienai. Jo īpaši tāpēc, ka viņš pats ir viņa nosauktās "sistēmas" būtiska sastāvdaļa. Tātad - līdzatbildīgs!!! Mētāties tagad ar zibeņiem un asiem vārdiem nav īsta vīra cienīga rīcība. Īsta valstsvīra profesionalitāte un atbildība izpaužas tieši ikdienas darbā un godprātīgā attieksmē pret saviem pienākiem - kalpot savai tautai, kuras Bērziņam diemžēl ļoti, ļoti pietrūkst! Arī par vārdiem ir jāatbild! Jo īpaši ja esi valsts prezidents! Ar katru dienu vairāk pārliecinos, cik vājš, neprofesionāls un nekonsekvents ir šodienas LV prezidents. Kauns!

ES

Bet par ko kauns?? Par to, ka cilvēks, tāds pats kā es un tu runā no sirds ar dziļu sarūgtinājumu un nevis lasa no iepriekš iestudētas lapiņas?? Nav jau arī tā, ka viņš noliegtu būt daļa no šis ''sistēmas'' sastāvdaļas...galu galā viņš taču viens tur sēž un atbild uz šiem jautājumiem - kā prezidents...visi pārējie klusē!!! Nevienu vien reizi arī cilvēks atzina, ka dzīvojam rupji sakot "pilnīgā bardakā". Visi jau mēs runāt mākam, bet labāk tad lai ir "plika" patiesība....nevis izlikšanās. Ļoti žēl, ka tik daudz negatīva nosodījuma šai grūtajā brīdī, kad visiem kopā būtu jāturas...

Lilita

Pilmībā piekrītu prezidenta teiktajam. Tas ir skaidrs, ka pie mums vajag letākās firmas un lētākos materiālus- iepirkumu nosacījumi. Te ir rezultāts. Un neviens nesaka, ka varētu būt kāda kļūda. Visi sevi mazgā baltus , kā eņģeļus. Pareizi, ka jānēm ārvalstu eksperti, jo mūsējie visu nomākēs baltu un vainīgo nebūs. Visi jau saka, ka strādā , kā maksā, nevis pēc sirdsapziņas.
Kārlis Krēsliņš

Kārlis Krēsliņš

Līdzjutība visiem cietušajiem un Latvijai kopumā. Pilnīgi piekrītu Valsts Prezidenta teiktajam.

Erlends

Izcila bijušā komunista, padomju produkta runa! Prezidenta nenosauktās valstis, kurā notiek citādi, tātad normāli ir Baltkrievija, Krievija, Ķīna un citas līdzīgas “demokrātiskās” valstis. Nedomāju, ka bez tiesas Eiropā kādu tā vienkārši liek cietumā. Pat norvēģu slepkavam Breivīkam tika garantēta taisnīga tiesa. Antikonstitucionāls sauklis uz patvaļu - linču tiesu! Jāatceras, ka esam tiesiska valsts un pamatā ir Satversme, ar ne tikai tiesībām uz dzīvību, kas protams aiz sevis nes atbildību, bet arī ar citām ne mazāk vērā ņemamām tiesībām, kuras prezidents vēlas izmest miskastē! Prezidentam tieši otrādi, šis tiesības ir jācenšas garantēt, bet …? Varu tikai piekrist pie tā, ka jāsauc starptautiski eksperti, jo mūsu tiesībsargājošo iestāžu kompetence ir vājāka par privāto un tāpēc daudzi tiek sveikā vai tiek sodīti ar relatīvi maziem sodiem. Skumji ir tas, ka tauta šo saukli uztvers uz urā, un mēs atgriezīsimies atpakaļ 90 tajos vai pat agrāk. Vai tad mēs būsim laimīgi, domājams, ka nē.

zzz

Atmodies beidzot! Aizej izskalo acis un pie reizes arī smadzenes. Āksts!

Aldis

Kuram tad esi advokāts? Erlend, tiesi sadu juridisku gudribu un analīzu del sen nevienu nevar notiesat, jo ka maitu klijas advokāti metas aizstavet naudasmaisus unkavē darbu ar n tajām sūdzībām. Visam taču jaatbilst likumam, tikai ne atbildīgajam, kuram vajadzēja ar saprātu apjēgt cik tas jumts iztur. Slēpies vien aiz likuma normām un turpini gudri spriest. Nekas tacu tads nav noticis, lai kadu sauktu pie atbildibas, tavuprāt. Un jābūt ļoti rūpīgai izmeklēśanai vismaz 5 gadu garumā, lai sabiedrība nomierinās un sodi maigāki. Vai ne?

Janis

Erlend! Lai cik tu centies te gudri izpausties tev nesanāk....

ķīmiķis

Prezidents ir tikai Latvijas vizītkarte, kuram nav lielas varas, bet to ka mums ir tādi likumi, kas ir izaudzinājuši bezatbildīgus cilvēkus ,tā ir taisnība, neviens nevar pateikt godīgi, ka uzņemas atbildību. varbūt jāpamācās no teroristu organizācijām , Alkaida bieži paziņo, ka uzņemas atbildību par saviem terora aktiem, te ir bezatbildīga masu slepkavu ķēde. To, ka šobrīd visai valdībai ir jāatkāpjas un jāpiedalās vēlēšanas, lielās krīze pārvarēta, ekonomikas izaugsme pāri līķiem???

IT

Slepkavība ir tas, ka mūsu "varenā" valsts atteicās no MČS palīdzības! Vot tā ir slepkavība - nemaz necensties izglābt cilvēku dzīvības!

Bla, bla, bla

Cilvēk, nerādi savu aprobežotību! Vai ieslēdz smadzenes...

JJ

Piekrītu tam, ka no MČS palīdzības nevajadzēja atteikties, droši vien jau vakar būtu glābšanas darbus beiguši, pie tam, būtu lielākas iespējas kādu atrast dzīvu. Laikam, tas ka atteica pārāk lepns, lai pieņemtu palīdzību no Krievijas, bēdīgi.

Erlends

Prezidentam zināšanai:
Slepkavība ir prettiesiska, tīša cilvēka nogalināšana. To parasti nošķir no citiem nonāvēšanas veidiem kā noziegumu, kas izdarīts ar iepriekšēju nodomu. Tā kā slepkavība nodara neatgriezenisku kaitējumu un rada lielas ciešanas upura tuviniekiem, vairumā kopienu gan mūsdienās, gan senatnē tas uzskatīts par vienu no smagākajiem noziegumiem, kas atbilstoši sodāms. Tāpēc slepkavas vairumā valstu soda ar ilgstošu cietumsodu, ieskaitot mūža ieslodzījumu vai pat nāvessodu (kas gan mūsdienās ir mazāk izplatīts). Turklāt slepkavībai parasti nav noilguma.

Māris

Erlendam zināšanai:
Tavs komentārs pilnīgi NEvietā! Ne vienmēr vārds "slepkavība" ir domāts burtiski un tas būtu jācitē no LR normatīvajiem aktiem.

tanta

Erlenda zināšanai: slepkavība aiz neuzmanības vienalga tiek klasificēta kā slepkavība.

Indulis

lielā mērā vainojama pašu pilsoņu bezatbildība

Dažas pārdomas par trauksmes signalizāciju.
1. Nesen izīrēju dzīvokli zviedru studenta, kad ierados apskatīt liels bij mans pārsteigums, zviedrs visās telpās pie griestiem bija sakāris dūmu detektorus.
2. skandināvijā vai vecajā eiropā ja atskan trauksmes signalizācija, neviens neapsver iespeju varbut nedeg. vienmēr par pamatu tiek pieņemts ļaunākāis un visi bez izņēmuma zin ka no telpām ir jāpazūd, un tikai pēc tam iet pētīt vai ir bijis pamats evakuācijai.

Lauma

Protams tā vajadzētu darīt, bet vai esat pamanījuši, ka Latvijā cilvēki nereaģē ar īpašu satraukumu uz trauksmes signāliem, jo nekad nekas īpaši traģisks nav noticis. Pie mums nav pierasts pie katastrofām, teroraktiem, traģēdijām un citām briesmām, mēs izdzirdot trauksmes signālu drīzāk vēl uzkavēsimies, lai paskatītos, kas notiek, jo nekad nav piedzīvots kas ārkārtējs, lai pēc pieredzes uzreiz skrietu prom, tā kā to dara citās zemēs, kur ārkārtas gadījumi ir bez maz vai pierasta lieta un visi zin kā rīkoties. No šīs traģēdijas varēs mācīties visi. Godīgi runājot, cik daudzi no jums uzreiz būtu nometuši savus iepirkuma grozus un skrējuši ārā?

Bla, bla, bla

Pirmā reize, kad piekrītu šī kunga teiktajam. Kā arī pievienojos pateicībai par žurnālistu un ziņu dienesta darbu - gan LTV1, gan LTV7.

Cauvecit

Kārtīgi noklausijies ko viņš teica, kā teica? Kauns par viņu pēc ši video var just ka viņam ir viens pīpis par visu to, vairāk uztraucās vai runa sanāks sakarīga. Šausmas

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Komentēt vari arī ar savu draugiem.lv vai Facebook profilu!

Atlikušo simbolu skaits: 1000