Panorāma

Valsts prezidents uzskata, ka izsludināmas sēras

Panorāma

Ziņu speciālizlaidums 12:00

Valsts policija par notikumiem Zolitūdē (12:00)

Policijai trīs versijas par negadījuma iemesliem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Valsts policija par traģēdiju Zolitūdē izvirzījusi trīs versijas, piektdien pēc Krīzes vadības padomes sēdes žurnālistiem sacīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Pirmā versija ir saistīta ar objekta projektēšanas un uzraudzības iespējamiem pārkāpumiem. Otrā versija saistīta ar šī būvobjekta pirmās kārtas būvi, bet trešā versija saistīta ar otrās kārtas būves elementiem, proti, jumta seguma papildināšanu ar dažādiem materiāliem.

Šobrīd policija veic aktīvu izmeklēšanas darbu, aptaujā lieciniekus, cietušos un kriminālprocesā tiks nozīmētas ekspertīzes. Ekspertīžu veikšanā netiek izslēgta iespēja piesaistīt arī ārvalstu speciālistus.

Kā ziņots, ceturtdienas vakarā sabrukušā lielveikala "Maxima" drupās līdz plkst. 10.15 atrasti 26 bojāgājušie. Trīs no bojāgājušajiem ir ugunsdzēsēji.

Trauksme ieslēdzās desmit reizes

Savukārt aculiecinieki stāsta, ka dzirdējuši brīdinājuma signālus veikalā vēl pirms jumta sabrukuma. Arī „Maxima" apstiprinājusi šo informāciju, precizējot, ka signalizācija ieslēdzās desmit reizes plkst.16.21. Iemesli, kāpēc var ieslēgties trauksmes signāls, ir uguns, dūmi vai putekļi.

Veikala apsargs, kurš pašlaik atrodas slimnīcā reanimācijā, izdzirdot signalizāciju, konstatēja, ka tā iedarbojusies pagrabstāvā. Viņš devies uz turieni, bet pagrabā strādāja metinātāji. Iespējams viņš secināja, ka tas ir trauksmes signāla cēlonis.

Manuāli signalizāciju izslēgt neizdevās, tāpēc tika izsaukts signalizācijas uzņēmums.

Savukārt būvnieku pārstāvji visi kā viens uzsver, ka veiks padziļinātas pārbaudes, bet, virspusēji pārskatot projektus, to saskaņojumus un dokumentāciju, nav manāmas nekādas nesakritības.

Mēs neredzam iemeslu, kāpēc lai tas būtu no veicamajiem darbiem uz jumta. Jo principā šobrīd attiecībā pret šiem diviem iepriekšējiem gadiem, nekas netika darīts vairāk, smagāk, saka „Re&Re" pārstāve Mārīte Straume.

„Mēs pēdējo inspekciju veicām otrdien. Bijām tieši arī uz jumta un nekonstatējām pārkāpumus," skaidro būvuzraugs Markuss Molls.

Ēkas arhitekti norāda, ka jumts projektēts tā, lai izturētu vēl daudz lielākas slodzes, savukārt būvkonstruktoru uzņēmuma "HND grupa" īpašnieks ir pārliecināts, ka celtnes būvniecībā netika izmantoti nekvalitatīvi materiāli vai tehnika.

Tāpat atbildīgās būvfirmas "Re&Re" tehniskais direktors uzsver, ka vietā, kur iebruka jumts, darbi jau bija pabeigti un tur nav atradies neviens kilograms jumta labiekārtošanā izmantojamo materiālu. Pieaicinātais neatkarīgais būveksperts Valters Celmiņš skaidro, ka visas policijas versijas uzskatāmas par ļoti loģiskām, bet arī viņš pagaidām vairās kādu no tām izcelt īpaši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti