Policija: Braukšana dzērumā nemazinās; brīvdienās noslīkuši trīs cilvēki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Jāņu atzīmēšana, sēžoties pie auto stūres reibumā, Latvijā neiet mazumā un 130 aizturētie „dzērājšoferi” ir pat lielāks skaits, nekā pēdējos gados ir ierasts.

To intervijā ceturtdienas rītā Latvijas Radio atzina Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis un LTV raidījumā „Rīta Panorāma” – Valsts policijas Galvenās policijas pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs.

Krapsis atgādināja, ka 2014.gadā, kad arī bijis daudz brīvdienu, par braukšanu dzērumā aizturēti 95 autovadītāji, bet vēl iepriekš 90. Tādējādi secinājumi neesot iepriecinoši. Visvairāk pie stūres reibumā sēdušies autovadītāji no 31 līdz 50 gadu vecumam, tomēr daļa aizturēto vēl nebija sasnieguši 30 gadu vecumu.

Arī Velšs uzsvēra, ka šogad aizturēto bijis vairāk nekā pērn. „Jo vairāk policistu, jo vairāk izķeram,” saka Velšs. Viņš sēšanos pie stūres dzērumā atzina par sociālu problēmu – daudzi kā normālu praksi vērtē „nojāņot” līdz rītam un tad braukt dzērumā. Tiesa, braukšana dzērumā vairs nenotiek tik atklāti kā 1990.gados.

Vaicāts, vai sociālā kampaņa ir palīdzējusi mazināt vēlmi braukt dzērumā, Velšs atteica, ka tas ir iespējams. Viņš skaidroja – ja nebūtu sociālās kampaņas, iespējams, būtu aizturēts vēl vairāk autovadītāju.

Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Gribuste norādīja, ka izsaukumu skaits Jāņu laikā nepārsniedza brīvdienās ierasto. Par iepriecinošu viņa nosauca tendenci, ka neviens šajās brīvdienās ugunsgrēkos nav gājis bojā. Gribuste pieļāva, ka no lielām ugunsnelaimēm palīdzēja izvairīties lietus, kas vairāk vai mazāk bijis visā Latvijā un traucēja līgotājiem kurināt tik lielus ugunskurus, cik tie, iespējams, vēlējās. Taču trīs cilvēki ir gājuši bojā noslīkstot un vēl divi ir izglābti.

Arī "ātrās palīdzības" pārstāve Inga Vītola pauda, ka brīvdienas aizritējušas samērā mierīgi un negadījumu un traumu skaits nav palielinājies. Tiesa, ir bijuši aizrīšanās, kas bīstami apdraudēja cilvēku dzīvību, kā arī salīdzinoši mazāk bīstami negadījumi pie ugunskuriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti