Pēc aizrotēšanas citā amatā bijušais VID vadītāja vietnieks Čerņeckis iesniedz atlūgumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Bijušais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora vietnieks noziedzības apkarošanas jautājumos, tagad dienesta Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktora amatā aizrotētais Kaspars Čerņeckis iesniedzis atlūgumu. To LTV Ziņu dienestam apstiprināja pats Čerņeckis.

Čerņeckis plašākus komentārus pagaidām nesniegšot, jo viņa iesniegums par atbrīvošanu no darba VID vēl nav parakstīts.

Čerņecka atlūgumu ir akceptējusi VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā. Pagaidām vēl nav informācijas, no kura datuma Čerņeckis pārtrauks darba attiecības ar VID, vēsta aģentūra LETA.

Iepriekš tiesa noraidīja Čerņecka sūdzību par viņa rotāciju uz jauno amatu. Vēršoties tiesā, Čerņeckis apstrīdēja rotāciju, kas viņam nozīmējusi ne vien amata maiņu bez viņa piekrišanas, bet arī ikmēneša ienākumu samazināšanos. Lai arī tiesas lēmums nebija pārsūdzams, taču rotāciju VID Čerņeckis varēja apstrīdēt citā ceļā.

Kopumā VID darbinieku rotācijai tika pakļauti 39 darbinieki. Čerņeckis iepriekš, komentējot iecerētās VID darbinieku rotācijas, paziņoja, ka tās “saistītas ar politisko fonu” un iesāktajām lietām, kuras saistītas ar Saeimas deputātiem un viņu darbiniekiem. Taču viņš nenosauca konkrētus vārdus un to, kas tieši un ko vēlas panākt.

Jau ziņots, ka iepriekšējā VID vadītāja Ināra Pētersone finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (Zaļo un zemnieku savienība) iesniedza Finanšu policijas un VID atbildīgo amatpersonu novērtējumu un priekšlikumus, kā atbrīvot no darba dienestā darbiniekus, pār kuriem krīt šaubu ēna un ir aizdomas par negodprātīgu rīcību.

Ministre savukārt uzdeva veikt visu svarīgāko VID struktūrvienību vadītāju un viņu vietnieku rotāciju. Turpmāk šāds rotācijas mehānisms VID struktūrās būs regulārs, un ik pa pieciem gadiem būs jānodrošina vadītāju rotācija.

VID reputāciju iedragājuši Latvijas Televīzijas raidījumos „De facto” un „Aizliegtais paņēmiens” atklātie fakti. Proti, pārbaudot vairāku Finanšu policijas pārvaldē strādājošo deklarācijas, LTV raidījums “De facto” atklāja, ka vecākais izmeklētājs Roberts Dirnēns no mātes - skolotājas - saņēmis gandrīz pusmiljonu eiro vērtu mantojumu, tai skaitā – skaidru naudu. Savukārt LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens" atklāja, ka Dirnēna ģimenei pieder vērienīgi īpašumi un virkne uzņēmumu, taču naudas izcelsme tajos – neskaidra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti