De Facto

Ieskats 15. janvāra "De Facto" tematos

De Facto

Finanšu policists brokasto kopā ar fiktīvu darījumu ķēdē iesaistītajiem

VID reforma iestrēgusi Saeimā

Par amatiem Finanšu policijā liela interese; piesakās arī aizrotētie

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Uz vakantajiem amatiem Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldē piesakās bijušie iestādes darbinieki, tostarp pērn aizrotētie. Interese par strādāšanu VID ir liela – operatīvajā blokā grib strādāt ap 80 kandidāti, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.

“To es nevaru noliegt, ka mēs esam izsludinājuši konkursus uz vakantajiem amatiem finanšu policijas pārvaldē un arī šie cilvēki [bijušie darbinieki] ir pieteikušies. Ir pilnīgi skaidrs, ka tie, kas ir aizrotēti, nevarēs atgriezties,” saka VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule. Viņa atzīmē, ka tie, kas aizgājuši pirms rotācijām pērn, gan tiks izvērtēti.

Aizrotēto darbinieku “atšūšana” varētu būt juridiski problemātiska, jo viņi, lai arī tika saistīti ar tā saukto melno sarakstu, atbrīvoti ar labām rekomendācijām.

“Mēs ceram, ka pieteiksies labāki kandidāti,” par aizrotēto atgriešanos saka finanšu policijas pārvaldes priekšnieks Edijs Ceipe.   

No 1.janvāra VID Finanšu policijai bija jābūt apvienotai ar Muitas policiju. Taču koalīcijas partneri ZZS un “Vienotība” nespēja vienoties par iekšējās drošības daļas pakļautību. Tagad plānots veidot starpinstitūciju darba grupu, kurai būs jāpiedāvā pieņemams risinājums.

Tikmēr notikušas pārmaiņas Finanšu policijas iekšienē, kas izsauca neapmierinātību. Knapi pēc apstiprināšanas amatā pie Cīrules vērsās anonīmi finanšu policijas darbinieki. Viņa esot viņu “pēdējā cerība”. Finanšu policijas direktora amatā pēc rotācijas nonākušais Edijs Ceipe piekopjot “psiholoģisko teroru”, sūdzējās darbinieki.

Cīrule šo negatīvo publicitāti vairāk saista ar bijušajiem darbiniekiem, kas aizgājuši paši vai aizrotēti: “Man ir grūti spriest. Es šos cilvēku savā dzīvē ne reizi neesmu satikusi. Šajā brīdī ir skaidrs, ka ir kaut kādi spēki, kas mēģina pierādīt, ka VID pašreiz un varbūt manā vadībā ir vājš un nevarošs efektīvi strādāt.”

Viens no pārmetumiem Ceipem ir, ka par izlūkošanas priekšnieku iecelts Maksims Bogdanovs, ar ko abi kopā pirms tam strādāja Muitas policijā. Maksima sieva Kristīne Bogdanova Ceipes laikā kļuvusi par sarežģītāko lietu izmeklēšanas nodaļas priekšnieci.

Ceipe skaidro, ka laulātais pāris neatrodas interešu konfliktā un viņš viņiem uzticas: “Ja man kā iestādes vadītājam prasa darba rezultātus un to prasa sabiedrība, man ir vajadzīga komanda, jo katrā procesā es nevaru būt iekšā.”

Pēc VID ģenerāldirektores Cīrules teiktā jāsaprot, ka viņa Ceipem uzticas, tāpat arī pārējiem struktūrvienību vadītājiem.

Pēc Finanšu un Muitas policijas apvienošanas viens priekšnieka amats tomēr kļūs lieks. Šīs pārvaldes tagad vada attiecīgi Ceipe un Kaspars Podiņš, kurš finanšu noziegumu apkarošanu vadīja pirms Ceipes trīs gadus. Finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) pērn izdomātajā rotācijā viņus samainīja vietām. Abi konkursā, ja tāds būs, būtu sāncenši.

Ceipe ir klasesbiedrs finanšu ministres vīram Andrim Ozolam. Ministre gan saka - ģimenē par amatiem VID nerunā: “Diezgan labi protam distancēties, ja ir kādas pazīšanās no bērnības.”

Arī Ceipe teic, ka pazīšanos ar ministres vīru neizmanto darba vajadzībām.

Savukārt Muitas policijas vadītājs Podiņš kopā gājis skolā ar finanšu ministres biroja vadītāju Ringoldu Beinaroviču. Podiņš arī ir labi pazīstams ar satiksmes ministru Uldi Auguli no ZZS. Augulis “De facto” apgalvoja, ka par VID tematu abi komunicējuši neesot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti