Rīta Panorāma

Rafinētā sievišķība Agatas Kristi stāsta "Lakstīgalu māja" iestudējumā

Rīta Panorāma

Tiltu saremontēja, gājēju ietvi demontēja.

Intervija ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu

Ministrs: Jaunās pašvaldību reformas mērķis – mazināt izteikto valsts pārvaldes centralizāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Viens no jaunās novadu reformas mērķiem ir mazināt valsts pārvaldes centralizāciju, kas Latvijā ir vērojama kopš 1993.gada, to intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā  apvienība).

Jautāts par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sagatavoto projektu, kas paredz Latvijā izveidot 16 apriņķus, ministrs sacīja, ka pagaidām vēl "nav nekas akmenī iecirsts, tāpat nav novilktas sarkanās līnijas", liekot noprast, ka ministrija ir atvērta sarunām par tās piedāvājumu.

Pēc ministra teiktā, VARAM jaunās reformas mērķis ir panākt, lai iedzīvotāji visā Latvijā varētu saņemt kvalitatīvus pakalpojumus un veiksmīgi strādāt, un to nodrošinās iecerētie attīstības centri, kas sadarbosies dažādās jomās, tostarp veselības aprūpē.

Kopš 1993. gada Latvijā ir vērojama izteikta valsts pārvaldes centralizācija, proti, valsts iestāžu funkciju koncentrēšana vienuviet Rīgā. Valsts pārvaldes iestādēm ir maza saistība ar pašvaldībam, stāstīja ministrs, uzsverot, ka mērķis ir pēc iespējas vairāk deleģēt funkcijas pašvaldībām.

Ministrs norādīja, ka VARAM drīzumā ar pašvaldībām sāks tiešas sarunas par sadarbības teritoriju veidošanu.

Rīt, 3. novembrī, ministrs braukšot uz Valku, lai par to runātu ar Valkas mēru Ventu Armandu Kraukli.

Jau ziņots, ka premjers Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) un vides aizsardzības un pašvaldību lietu ministrs Gerhards iepriekš norādīja, ka līdzšinējās administratīvo teritoriju reformas nav devušas gaidīto rezultātu, tādēļ jādomā, kā citādi līdzsvarot novadu attīstību.

VARAM sagatavojusi piedāvājumu par 16 apriņķu izveidi. Tie būtu novadi, apvienoti ap noteiktu centru. Šobrīd Latvijā ir 30 nacionālas un reģionālas nozīme attīstības centri. Bet tikai puse no tiem kļūtu par apriņķu centriem.

Līdz ar to būtu Rīgas apriņķis, Daugavpils, Rēzeknes, Jēkabpils, Gulbenes, Cēsu, Valmieras, Madonas, Ogres, Siguldas, Bauskas, Jelgavas, Tukuma, Saldus, Liepājas un Ventspils apriņķis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti